Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Protestní shromáždění
Šéf odborů: Česko přijde ročně o 220 miliard

16.06.2015 06:00 Rozhovor

Odbory chystají na polovinu září velký manifestační mítink zaměřený proti nízkým mzdám. Firmy totiž podle nich vyvedou většinu zisku mimo Českou republiku. "Například za rok 2014 rostly zisky firem o 13,3 procenta, ale platy pouze o 3,3 procenta," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Hogo Fogo (9 hlasů) 16.06.2015 08:02

  Ty investice do offroadů, které kupují majitelé butiků, aby mohli...

 • Deadman´s Hand (9 hlasů) 16.06.2015 07:58

  Na konci 70. let tvořily příjmy připadající na práci ve formě mezd v...

 • Martin Macháček (8 hlasů) 16.06.2015 09:29

  Tak naše země je rozprodaná a rozkradená. Pracujeme jak fretky a...

 • Hogo Fogo (7 hlasů) 16.06.2015 07:52

  Tobě toho asi neřekli hodně. Hlavní ekonóm českých odborářů Martin...

 • Hogo Fogo (6 hlasů) 16.06.2015 08:47

  Autíčka jsou jen malý příklad. Ale u živnostníka co má 5, 10, 15...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Středula rozdává moudra.
Měl by založit firmu, zaměstnávat alespoň padesát lidí, dávat jim průměrný plat a ukázat, jak se má vytvářet zisk. Až potom má kecat a kecat, nechat se živit za řeči.

2 hlasy

Pokud chcete dobře palcenou práci, tak nechoďte na pracák, ale běžte na živnosťák..jako já...a potom budete nadšení, spokojení a šťastní...

0 hlasů

Na dobře palcenou ti lidi serou magore.
Placená by nebyla?

1 hlas

..moje stará, když viděla jak jsem spokojený a šťastný...tak šla na živnosťák taky...a taky je nadšená, spokojená a šťastná...

0 hlasů

..žibnosťák má tu výhodu např., že tam nejsou fronty...

0 hlasů

..jsem nadšený, spokojený a šťastný....

0 hlasů

krásy demokracie:: lidé v čr žijí na ubytovnách jako koncentračníčních táborech Podvýživa, krev
a moč na kobercích, nazývání klientů dementy. Tyto informace se objevují ve zprávách ombudsmanky Anny Šabatové, která se zaměřila na kontroly ošetřovatelských ubytovacích zařízení, ať již registrovaných, nebo neregistrovaných
http://www.denik.cz/diskuse/kontroly-v-seniorskych-domech-jsou-bezzube.html?_fid=f7rt#diskuse
o klienty není postaráno, někteří chodí po chodbách jen
v plenách a roztrhaném špinavém eráru. Prý jim hrozí podvýživa a dehydratace, neboť někteří se neobslouží a pití je těžko dostupné

1 hlas

Rozséval jsem válku a nenávist, píše Američan, který zmasakroval nevinné Afghánce
10. ČERVNA 2015

Pod rouškou tmy vyklouzl ze základny a se zbraní v ruce zamířil k nedaleké vesnici, aby zabíjel. Oné březnové noci seržant Robert Bales zmasakroval šestnáct nevinných Afghánců včetně devíti dětí. „Moji mysl pohltila válka. Rozséval jsem nenávist a sklízel násilí,“ píše na doživotí odsouzený Bales v dopise, jímž marně žádal o zmírnění trestu. Plné znění listu publikoval server The News Tribune; přinášíme jeho překlad.

12. března 2012 - datum, na které armáda Spojených států nikdy nezapomene. V tu noc se její seržant, tehdy devětatřicetiletý Robert Bales, vyplížil ze základny v jihoafghánské provincii Kandahár a se zbraněmi v ruce, armádní oblečení skryté pod tradičním afghánským oděvem, zamířil pěšky do nedaleké vesnice Alkozaj.

Americký voják chodil od domu k domu a vraždil. Děti, ženy, starce.

Tam postřílel čtyři její obyvatele a šest jiných vážně zranil. Poté se opět vydalna cestu a přes stanoviště své jednotky zamířil do 2,5 kilometrů vzdáleného Nádžibanu, kde zavraždil dalších dvanáct lidí. Těla některých z nich se pak pokusil spálit. „Udělal jsem správnou věc,“ svěřil se svým spolubojovníkům, když se potřísněný krví svých obětí vrátil zpět na základnu, kde složil zbraně a vzdal se nadřízeným důstojníkům. O rok a půl později, na konci srpna 2013, nad ním vojenský soud ve Washingtonu vynesl ortel doživotí.
Takzvaný kandahárský masakr, v němž přišlo o život celkem šestnáct afghánských civilistů včetně devíti dětí, je jedním ze zásadních momentů vojenského angažmá USA v Afghánistánu. Jedná se o nejhorší (známý) zločin, který americký voják v zemi spáchal, a jako takový představuje nepříjemnou skvrnu na štítu nejen amerických ozbrojených sil, ale také zahraniční politiky Spojených států.

Afghánská vláda označila Američanův čin za úkladnou vraždu a dožadovala se Balesova vydání do rukou státní justice a následného veřejného soudu. Washington se za smrt nevinných Afghánců sice omluvil, ale požadavek afghánských úřadů odmítl a trval na uplatnění amerického vojenského práva. Stál si také za tím, že vraždil pouze Bales, přestože afghánský tým vyšetřovatelů s odvoláním na svědectví místních naznačil, že pachatelem mohla být celá skupina amerických vojáků. Tato verze událostí však zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Zbabělý zločin
Robert Bales se během soudního procesu doznal a prohlásil, že svého zločinu, který označil za „zbabělý“, lituje. U soudu však také zaznělo, že Balesova lítost je účelová, a vojenští prokurátoři rovněž zmínili záznam telefonátu obviněného s manželkou, během něhož se oba při rozhovoru o šestnáctinásobné vraždě smějí.
Vojáci zabili zraněného zajatce. Střel toho idiota, povzbuzovali se.

Dosud také není jasné, co přesně Balese k masakru přimělo. Spekulovalo se o kombinaci mnoha faktorů, od zneužívání omamných látek a steroidů přes osobní a finanční problémy ke zdravotním komplikacím v podobě následků zranění hlavy a posttraumatické stresové poruchy vyvolané nasazením v Iráku a Afghánistánu. Psychické problémy však nebyly u Balese stoprocentně prokázány, připomněla v souvislosti s procesem americká média.
Justice poslala Balese za mříže na doživotí, bez možnosti propuštění. Odsouzenec se její rozhodnutí přesto pokusil zvrátit. V dopise, který na konci roku 2014 adresoval plukovníku-generálovi Stephenovi Lanzovi, vrchnímu veliteli I. sboru amerických pozemních sil, prosí otec dvou dětí o zmínění trestu, aby se mohl postarat o svou rodinu. S odvoláním na svůj údajný posttraumatický stresový syndrom se rovněž nabízí jako dobrovolník, který by mohl pomáhat podobně postiženým vojákům.
Roste ve vás nenávist
Bales svůj list začíná i uzavírá pátráním po příčinách svého zločinu, těch se však s jistotou nedobírá. „Během dvou let ve vězení jsem pochopil, že „proč“ neexistuje, existuje jen bolest,“ píše na samém závěru. Přiznává ovšem, že ctižádost, jíž se na počátku své vojenské kariéry vyznačoval, se pod vlivem traumatických zkušeností z iráckého a později afghánského bojiště měnila ve stále hlubší paranoiu.
Američtí vojáci močili na mrtvé talibance.

Stihomam Balese prý vedl k tomu, že Afghánce přestal vnímat jako lidi a všichni se pro něj stali nepřítelem. To, zda spolupracovali s táliby, nebo se jednalo o nevinné a s radikály nijak nespojené civilisty, pro něj ztratilo význam. „Zatvrdil jsem se vůči nim a přestal je považovat za lidi, všichni to byli nepřátelé. (...) Roste ve vás nenávist – nejen k povstalcům, ale ke každému, kdo není Američan. Moji mysl pohltila válka. Převážnou část těch deseti let jsem rozséval nenávist a válku a sklízel násilí. Po dvou letech ve vězení si uvědomuji, že to, co jsem považoval za normální, vůbec normální není. Byl jsem součástí války a konal jsem zlo.“
„Ve své misi jsem zklamal a přivodil hanbu a hrůzu těm, kterých .............................................

3 hlasy

Franta Vránek vypil džbánek,
vypil druhý, potom třetí,
ten se zdělal, milé děti...
Franta Vránek, připosránek,
vždy když takhle zapaří,
tak nás tady na diskuzi,
svými moudry obdaří...

1 hlas

ááááá zase nějaký odborový předák zatoužil po křesle ve sněmovně či senátu :))) jo vidina moci a penízků dělá ze všech obludy !!!!!!!!!!!!

1 hlas

Proč se vedení odborů stará o soukromé peníze (zisky) investorů? Ať si s nimi každý naloží podle své úvahy. Radši by měli osvětlit svým členům, jak nakládají s členskými příspěvky, které od nich vyberou. Vědí odboráři, že odbory neplatí žádné daně? Vědí odboráři, beroucí minimální mzdu, že z jejich příspěvků si bafuňáři odborů vyplácejí nadstandardní mzdy a odměny? Kolik peněz odbory vynaložili na podporu lidí, kteří jsou v nouzi, protože přišli o práci...? :-(((

2 hlasy

no jeste je drazdete :)))

1 hlas

stamiliardy dividend do zahraničí = drancování afrických kolonií, nestali jsme se součástí západu ,ale jen zotročenou rozkradenou kolonií , nárazníkové pásmo pro války fašismu usa

4 hlasy

Konečně někdo dokázal aspoň částečně pojmenovat oč tu celou dobu běží od STB puče, spolu s komedianty, kádrovými rezervami, veksláky a konfidenty západu.

Kradlo se, krade se, bude se krást ve dne i v noci na úkor slušných daňových poplatníků pod rouškou tzv. ,,pseudokapitalismu,, , kdy hybatelem a úrodnou půdou je všudy přítomná korupce, podvody, chamtivost, vykořisťovaní lidské práce a lži plné prostitujících médií.

5 hlasů

inu takovy je aktualne stav ziti v socialisticke eu.

0 hlasů

hlavně zlikvidujte justiční mafii, zavedte progresivní zdanění, zdanění dividend tak aby se nevyplatilo je vyvážet do zahraničí, zrušte soukromé exekutorské mafie , zrušte církevní zlodějinu za 300 mld

5 hlasů

Progresivní daň u nás je. Ale to kokot jako ty asi nepochopí.

P.S. A přitom by ti stačilo vynést si do grafu závislost odvedených daní na příjmech.

0 hlasů

český podnikatelský zloděj by chtěl zrušit minimální mzdu , částka 9000 kč měsíčně která nestačí ani na nájem s inkasem, mu připadá zbytečně vysoká, lidé se naučí pracovat i za mnohem nižší mzdy vysvětloval mi jeden podnikatelský zloděj

4 hlasy

tak se prestehujte do levnejsiho za polovic.
otazkou je zda treba vy nejste i zadarmo drahej.

1 hlas

To měla být reakce na Frantu Vokurku.

0 hlasů

Dobrý muži, vy jste trochu popleta. Investovat zisk do rozvoje podniku je chválihodné. Ale vyplacené dividendy, zvláště mířící do ciziny rozhodně podnik neposílí. Za ty se nakoupí jachty, bouráky a podobné maličkosti. O tom je ten článek.

6 hlasů

protoze vy to vite co si za to kdo koupi, je to tak?

0 hlasů

Zavadil s úsměvem na pivu s Kalouskem, krátce potom, kdy na sebe na tribuně štěkali. To je pravá tvář oborářských bossů, kteří předstíraným bojem za dělníky, bojují za svá koryta.

1 hlas

Co se divíš Máňo?
Jsi skutečně tak naivní?
Snad nevěříš tomu divadlu, co nám předvádějí?
Oni po sobě v TV přenosu ze sněmovny plivou, ale poslanci a poslankyně unikají do kanclů souložit (láska nekouká na stranickou příslušnost a některé mrdané dámy údajně vřískají, že je lze slyšet až v bufáči a páni, co jim už nestojí, spolu chlastají na Malé straně.
Snad jen Babiš se nezníší, aby chlastal s debilním gaunerem.
Kalousek chlastá s jinými.

2 hlasy

Tak to nemá chybu...

0 hlasů

Tak naše země je rozprodaná a rozkradená. Pracujeme jak fretky a zisky jdou do zahraničí, jejím majitelům. Kdo naši zemi rozprodal a kdo umožnil ji rozkrást? Tak ten by si měl pozorně prohlédnout oprátku.

8 hlasů

A pracuješ jako co, když v 9:29 diskutuješ na netu?
Jako placený diskutér?

0 hlasů

Makáček se honí jako fretka, hlavně na diskuzi. A k tomu ještě studuje leninské spisy. Maká a maká, až z toho celý zrudnul...

0 hlasů

s tim makackem jste to trefil, tak se ted rika pobiracum co sedi doma?

0 hlasů

jak mohl zrudnout ty hitlerovo dítě ? hákový kříž máš na helmě a poučuješ drze jiné

2 hlasy

uz zase vy komunisti vyhrozujete spagatem??
to vam to nestacilo??

0 hlasů

komouši byli na vás hitlerovská prasata mírní jako andílci, měli se k vám fašistickým bestiím chovat tak jako vláda usa se chová k disidentům, dodnes

2 hlasy

ze vy budete nejaky mudrlant z humanitni fakulty? tipuji podle toho jak tu hazite cizimi terminy aniz byste znal jejich vyznam. tak hlavne ze kupredu leva soudruhu neomarxisto.

1 hlas

Ten český odborářský pohled je pokračováním toho totalitního, jak přertrvával nástupem agenta Falbra, milicionáře Štěcha, "Tondy" Zavadila a nyní Středuly. Na západ pod nás zaměstnance zastupují volené neodborářské závodní rady v každé firmě, jejíž součástí mohou být i dbory podle podílu odborářů, kteří se starají o mzdy, bezpečnost práce, pracovní prostředí ve firmě a nedělají celostátní politiku ČSSD. Taky nikde ve svobodném světě se nehraje při tvorbě státní ekonomické politiky na tripartitu jako v ČR, kde premiér se domlouvá se šéfem odborů, koho má udělat ministrem. Navíc když máme takového prdelku za premiéra, jakým je Sobotka. Nemá vlastní koncepci nic, jen dělá populistické návrhy, aby byl zase ve volbách zvolen premiérem. Z toho má stát tak velké kulové.

2 hlasy

Ty jsi mi ale rozumbrada. Tvoje blbost je vyšší než rozhledna na Petříně. Choď dál na schůze ODSS a mlč. Ničemu nerozumíš.

5 hlasů

ods? toho spolku levicaku?

0 hlasů

Firmám se totiž daří a nám se prokázalo, že pro financování podnikatelské činnosti nevyužívají vnějších zdrojů, tedy úvěrů, ale těch vnitřních.....a to je špatně? Proč by proboha měli živit banky, když mají svoje?

2 hlasy

A co zaměstnanci?
Ti jsou úplně na konci?
No ono se to změní, až budou firmy nucené přijímat nekvalifikované imigranty.
Začnou si vážit našiců.
A začnou je i lépe platit.
Jinak půjdou do kopřiv.

3 hlasy

Vy jste nerozuměl mé otázce?

0 hlasů

Já nerozumím vůbec ničemu.

1 hlas

To je vidět.

0 hlasů

ty to, veleblbe, i cítíš z gatí
z vlastních

1 hlas

odborar je zvyklej zit na dluh a když prijde krize, tak chce dluhy odpustit

2 hlasy

přesně hnědá hitlerova strako, ale na dluh funguje tvůj kapitalismofašismus ,a zemi zadlužují kapitalističtí politici

3 hlasy

co kdyby sis vzal lopatu a místo blbejch kecu sel tvorit aspon nejaky hodnoty?

1 hlas

to jeste tomu odborarskymu jelitu nikdo nerekl, ze zisk neni na prozirani na vyplatach, ale na udrzeni a rozvijeni firmy? to levicacky pako si vazne mysli, ze zisk sebere majitel/akcionari a koupi si jachty?
zajimalo by me, zda by byl pro aby az firma bude ve ztrate souhlasil s tim, ze zamestnanci nedostanou mzdu a kazdy prinese xy penez aby se ztrata dorovnala.
tenhle soudruh ma v hlave vazne nas*ano.

4 hlasy

Ty investice do offroadů, které kupují majitelé butiků, aby mohli přez víkend rajzovat na chatu v lese a nezapadli z meďfourem do bláta, jsou všeobecně známé.
To ti asi taky nikdo neřekl, che che che.

Začátkem 90. let, když jsem po návratu z emigrace založil inženýrskou firmu a začali k nám jezdit zákazníci z Německa, mnozí se divili, jak se českým a slovenským podnikatelům chvíli po převratu daří, že všude jsou drahá nová auta.
Výsvětloval jsem jim, že našinci, co si donedávna pařili prdel ve škodovkách a žigulácích, si musí uspokojit chtíč po dospělých autech.
Ale ono to tady zůstalo.
Je dost těch, co neplatí státu daně, protože jsou na nule, ale na všechno mají a k podnikání potřebují na 5 lidí 10 aut, 20 počítačů a 15 mobilních telefonů a.....
Vždyť pan majitel, velkopodnikatel Vokurka, má velkou rodinu.
Holt investovat se musí!

9 hlasů

Ten poslední odstavec jsou jen rudé pindy, protože by to u finančáků neobhájil. Ještě jste zapomněl napsat, že si do nákladů dají i žrádlo pro psa a uplatní nejvyšší paušál.
Navíc neberete v potaz, ti kteří investovali do budov a technologického vybavení, mají teď nízké daně kvůli odpisům.

0 hlasů

Na konci 70. let tvořily příjmy připadající na práci ve formě mezd v Evropě asi 70% GDP. Zbývajících 30% bylo odesíláno do centra ve formě dividend, rent a zisků. Nyní centrum dostává nejméně 40% GDP, v některých zemích více, a práce dostává pouhých 60%. Akcionáři korporací přivykli dividendám, s roční návratností 3% nebo 4%; nyní požadují 12% a více. Bývalý cíl vybudování silného, zdravého a odolného komerčního podniku, dobře integrovaného do společnosti, byl zaměněn za jediný imperativ „ceny akcií“. Prakticky všechna podnikatelská rozhodnutí jdou tímto směrem, kdy podněcují rychloobrátkovost, vyvádění aktiv, masová propouštění a spoustu dalších negativních jevů.
Pokud námezdní síla přišla o deset bodů GDP, jsou to velké peníze! GDP Evropy činí kolem 13 bilionů dolarů ročně, takže evropští pracující přichází nyní o 1,300 miliard ročně, v porovnání se 70. lety. Když pracujícím platí, jdou jejich příjmy v převážné většině na nákup zboží a služeb, což umožňuje ekonomice fungovat. Nyní máme vysokou nezaměstnanost a mzdy těch, kteří mají stálou práci, klesá, a někdy se propadá, obzvláště v jižní Evropě, a dokonce i u části německé pracovní síly.
Bohužel nikdo doposud nemůže donutit nadnárodní korporace vést výkaznictví „v daných zemích“, takže budou i nadále platit, zcela legálně, minimální daně v zemích, kde mají pobočky. Své zisky mohou převést do zemí s nízkými nebo nulovými daněmi a mít ztráty v zemích s vysokými daněmi. V současnosti, pokud si tak přejí, mohou podat přiznání doma, v zemi svého sídla, a pak informovat „ostatní svět“.
Pro účinné placení daní musí fiskální orgány znát objem prodejů, počet pracovníků, zisky a náklady v každé jurisdikci. Dnes tak činit nemohou, protože pravidla jsou udělána speciálně proti tomu. Malé národní společnosti a rodiny se stálou národní adresou budou nadále nést převážnou část daňové zátěže, nebo se budou muset obejít bez služeb státu, které by mohly zajistit spravedlivé zdanění. Prakticky všude jsou tyto společnosti černými pasažéry – policie a hasiči chrání jejich majetek, místní školy a nemocnice vzdělávají a pečují o jejich pracovníky, kteří mohou přijet do továrny nebo do kanceláře veřejnou dopravou nebo po veřejných komunikacích – nic z toho korporace nepodporuje a přispívá jen minimálně.
Řadoví občané budou nést daňové břímě nadále. Daňové ráje, kde je podle důvěryhodných odhadů ulito bohatými jedinci a korporacemi asi 32 bilionů dolarů, budou nadále vzkvétat.
http://www.geopolitika.ru/article/gosudarstvo-korporaciy-rost-nelegitimnoy-vlasti-i-ugroza-demokratii-0#.VX-630Y1xTe

9 hlasů

Tobě toho asi neřekli hodně.
Hlavní ekonóm českých odborářů Martin Fassmann v Hyde parku na ČT24 konstatoval, že kdyby někdo lidem v roce 89 říkal, že za 25 let budou průměrné mzdy v ČR nižší jako 30% mezd za adekvátní práci v Německu, tak by neveřili ...

A je to tady!
Holt drahá auta mají přednost před mzdami zaměstnanců.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/215411058080521-hyde-park

7 hlasů

Proboha, kolik stojí ta drahá auta ? To není nijak závratná suma, vezmu-li částku mezi 1.500.000 a 2.000.000 jaké zvýšení mzdy a pro kolik zaměstnanců by to podle vás přineslo? A další rok by si to zvýšení nechali zaměstnanci jistě dobrovolně snížit, aby si ten zlý zaměstnavatel mohl auto koupit nebo nemá nárok nikdy? A když by se snížil zisk firmy, zaměstnanci jistě pochopí a bez řečí nabídnou snížení svých mezd, že?

2 hlasy

Marcela Novotná
ja se divim, ze se tu s temi zavistivymi soudruhy dohadujete. holt nemohou vystat, kdyz si majitel bez dovoleni plebsu za svoje penize poridi novy auto.

0 hlasů

Autíčka jsou jen malý příklad.
Ale u živnostníka co má 5, 10, 15 lidí a auty a jiným vybavuje na účet firmy celou famílii (a takových je mnoho), je to hodně.
Víc, než je únosné.
Za dobu vlastního 20 dlouhého podnikání (od roku 1990) jsem to poznal áááááž moc dobře.

6 hlasů

Aby to tohle živnostník obhájil před finančákem, tak musí mít zisky. A z těch se zase platí daně. Taže tu jen kecáte a drze to vydáváte za své zkušenosti.

0 hlasů

Jako, že jste vybavil vším možným svoji rodinu? Budiž vám i jim přáno. Má-li zaměstnanec pocit, že si zaslouží větší mzdu a zaměstnavatel mu ji nechce dát, může odejít tam, kde bude placen lépe. Zaměstnavatel, který za nabízenou mzdu nesežene zaměstnance a bude je potřebovat, ten holt nabídku bude muset zvýšit.

3 hlasy

Ty toho nechápeš hodně, jak je vidět.
Zřejmě jsi stejný podvodnický typ, jako ta zlatnice, co vříská jako prvnička, když ji chce Babiš průběžně mít pod kontrolou.
Oná tá kunda kupuje zlato bez dokladu a stejně tak ho prodává, to je jasné.
A pokud nejsi podvodnice, jsi hloupá jen tak...

1 hlas

Pro Hogo Fogo, nemůžu za to, že jste nepochopil reakci na způsob vašeho vyjadřování :-D. Já podnikala od roku 1991, moji zaměstnanci nikdy neměli nízké mzdy ( i uklízečka měla víc než průměrnou mzdu), protože by mě uráželo platit někoho, kdo pracuje dobře 8 hodin 5 dnů v týdnu platit tak, aby nemohl slušně žít, ale jen by přežíval. A protože jsem podnikala, tak vím, jak drahé jsou ( nebo byly) peníze z úvěru a nechápu tudíž, jak může někdo ( a to zejména ten, kdo podnikal) preferovat úvěr od banky před vlastními zdroji, jedině, že by počítal s tím, že nebude splácet. A také vím, kolik práce dá najít ty skutečně dobré zaměstnance ( oblast IT) a jak obtížné je se rozloučit se špatným zaměstnancem po skončení zkušební doby, a ne vždy poznáte během zkušební doby, co je kdo zač. A co se týče IQ, ráda se s Vámi porovnám a jsem si jistá svým vítězstvím :-D. Vy máte rád dámy s IQ tykve, já nemám ráda ty, co se místo argumentů sníží k pokusům o urážky diskutujících s jiným názorem.

0 hlasů

V roce 1990 jsem se vrátil po 10 letech emigrace z USA.
Ale už 5 let nepodnikám, jsem dost starý, ale je to tak, pomáhal jsem si všelijak.
Lidí jsem měl ve firmě cca 100, z toho 80 u výkonných počítačů. Dělali jsme pěkné věci. Pro automoíbilky.
Třeba na první Oktávii kombi krom vnějších karosářských panelů nástroje na všechny "kombi" plechy.
Ano, i moje rodina užívala věci deklarované jako ty užívané na podnikání.

Tyhle dámy s IQ tykve prostě zbožňuju, che che che.

1 hlas

všimla jsi si jak vás zlodějské špíny, převyšují morálně i intelektuálně drtivá většina voličů levice? vy v zásadě hájíte zlodějinu korupci, podvody, daňové pokřivenosti ,
však také lidé nízké inteligence volí pravici = zloděje ,
mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem bude rovné postavení až bude nulová nezaměstnanost to ví i malé dítě ,

2 hlasy

Františku Ty nejsi opravdu nic jiného než ta hloupá vokurka. Než začneš někomu sprostě nadávat radši si několikrát přečti ten článek a potom taky něco i o ekonomii. Pak nebudeš psát ty blbiny a nebudeš tu za trotla.

4 hlasy

jiste mi rad ocitujete sprostou nadavku, kterou jsem pouzil.
velice rad si poslechnu i ty blbiny co jsem napsal abych nebyl za trotla a o ekonoomice v podnika si tez vase moudra poslechnu.

jen pro vasi informaci od roku 93 az dodnes jsem komplementar ve spolecnsti v oboru dane-ucetnictvi a ikdyz poslednich par let uz jen pasivne, tak jsem lacny po vasich moudrech o ekonomice a fungovani firem treba se priucim :)))

0 hlasů

"pro financování podnikatelské činnosti nevyužívají vnějších zdrojů, tedy úvěrů, ale těch vnitřních" - typický socialista. Peníze radši prožrat a na rozvoj si půjčit.

3 hlasy

Ty znáš asi jen extrémy.
Je třeba podnikat vyváženě.
Ne jen využívat lidi a počítat prachy.
Pokud bude růst pokračovat, budou lidé vzácní a bude se jim muset víc platit.
Dokážeš pochopit, že Čech vyrobí výrobek stejnou technologii a za stejný čas, jako Němec v sousední zemi, ale dostane za práci méně jako 30% toho, co dostane ten Němec?
Je to cosi abnormálního, že?
A Německý podnikatel musí také platit daně a odvody, že?
A také investuje a provádí obnovu, že?
tak kde jsou ty prachy?
Víš?

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.