"Sekerník" Kocourek vyhodil další dva ředitele

Ekonomika
10. 11. 2010 16:24
Martin Kocourek (vpravo) na snímku s Martinem Římanem, šéfem dozorčí rady ČEZ.
Martin Kocourek (vpravo) na snímku s Martinem Římanem, šéfem dozorčí rady ČEZ.

Ministr průmyslu a obchodu (MPO) Martin Kocourek dnes odvolal ředitele Státní energetické inspekce (SEI) Petra Holoubka a ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Vítězslava Dudu. 

Minulý týden přitom Kocourek odvolal také šéfku České obchodní inspekce Janu Příhodovou.

Holoubka v čele SEI nahradí dosavadní ředitel technické sekce Státní energetické inspekce Pavel Maďar. Řízením SÚRAO byl pověřen dosavadní vedoucí oddělení provozu úložišť Jiří Faltejsek.

"Ke změně ve Státní energetické inspekci jsem se rozhodl v souvislosti s transformací funkce SEI, kterou předpokládá novela Energetického zákona. Od tohoto kroku očekávám aktivnější roli inspekce v české energetice. Také SÚRAO má před sebou náročné úkoly, jako je zintenzivnění hledání lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého paliva," uvedl ke změnám Kocourek.

Zřizovatelem SÚRAO je na základě atomového zákona ministerstvo průmyslu a obchodu. Jeho posláním je zajišťovat bezpečné ukládání radioaktivních odpadů dosud vyprodukovaných i budoucích, a to v souladu s požadavky na jadernou bezpečnost a ochranu člověka i životního prostředí. Státní energetická inspekce (SEI) kontroluje dodržování zákonů na energetickém trhu.

Další čtení

Americká investiční společnost GTCR kupuje českého výrobce léků Zentiva

Ekonomika
11. 9. 2025
ilustrační foto

Ukrajině jsme dali vojenský materiál za skoro 8 miliard. Další jsme dostali

Ekonomika
Aktualizováno: 11. 9. 2025 15:36

Projekt největší baterie na světě si zajistil financování pro stavbu

Ekonomika
11. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ