Vysoce lukrativní pozemky na Rohanském ostrově, který je dnes součástí pražské čtvrti Karlín, získala za 1,69 miliardy korun společnost Konsorcium Rohan. Developer Luděk Sekyra se tak může radovat z toho, že porazil borce z finanční skupiny J&T (Development Pobřežní) a irského developera Ballymore Properties.
Náměstkyně primátora k výsledku podotkla, že město mohlo dostat víc peněz, kdyby se tendru na parcely zůčastnilo více firem - ze sedmnácti totiž do druhého, finálového kola postoupily jen zmíněné tři. Město doufalo, že za asi 200 tisíc metrů čtverečních parcel dostane minimálně čtyři miliardy korun. Na "ostrově" dnes stojí několik administrativních budov, například Danube House.
Z peněz městu nezůstane v podstatně nic - za půl miliardy parcely odkoupilo, za další půl miliardu zde staví silnici, za necelých 200 milionů bude likvidovat staré stavby na pozemcích a víc než 600 milionů stály město protipovodňové zábrany Karlína. Z místa, které bylo dlouhá léta černou skládkou, se má stát opět regulérní ostrov - město chce obnovit rameno Vltavy v místě, kde bylo původní koryto v 19. století zasypáno.
Foto: archiv