Škoda loni zdvojnásobila provozní zisk na 11 miliard

Ekonomika
10. 3. 2011 11:04
Škoda Auto zvýšila prodej vozů o 11,5 procenta a zdvojnásobila provozní zisk (ilustrační foto).
Škoda Auto zvýšila prodej vozů o 11,5 procenta a zdvojnásobila provozní zisk (ilustrační foto).

Česká automobilka Škoda Auto loni téměř zdvojnásobila provozní zisk na 11,316 miliardy korun z 5,924 miliardy v předchozím roce. Tržby automobilky se v loňském roce zvýšily na 220 miliard korun z předloňských 188 miliard.

Škoda oznámila, že její prodej loni stoupl o 11,5 procenta na rekordních zhruba 763 tisíc vozů. Česká automobilka loni těžila ze silného růstu poptávky na rozvíjejících se trzích v Číně, Indii a Rusku. Firmě se také dařilo rozvíjet vedoucí postavení na českém trhu.

Škoda Auto, která patří do koncernu Volkswagen už dvacet let, nevyrábí auta jen v Česku. Své závody má také v Číně, Rusku, Indii a na Ukrajině. Do roku 2018 chce Škoda celosvětový prodej minimálně zdvojnásobit. Proto plánuje rozšířit nabídku modelů a posílit aktivity na mezinárodních trzích.

Mateřská společnost Volkswagen potvrdila, že její provozní zisk se loni zhruba zečtyřnásobil na rekordních 7,1 miliardy eur. Dodala, že počítá s rekordními výsledky rovněž v letošním roce. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Čtvrt století lovu talentů pro celý svět: Chybějí lidé do financí a výroby

Ekonomika
28. 5. 2026

Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR

Ekonomika
28. 5. 2026

Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek opět o desítky haléřů klesnou

Ekonomika
27. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ