Stát chce daň z příjmů solárníků uzákonit jen na tři roky

Ekonomika
3. 11. 2010 10:24
Stát se snaží o kompromis s provozovateli solárních elektráren.
Stát se snaží o kompromis s provozovateli solárních elektráren.

Stát se pokouší o kompromis s provozovateli solárních elektráren, daň z jejich příjmů chce zatím uzákonit jen na tři roky. Vláda vepsala tento návrh do novely zákona "o podpoře využívání obnovitelných zdrojů". Co bude po roce 2013, se zatím neví. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Lidé z oboru podle listu míní, že je to podstatně lepší než původní návrh, který dobu zdanění neurčoval. V letech 2011 až 2013 by provozovatelé fotovoltaických elektráren měli na 26procentní srážkové dani zaplatit kolem 15 miliard korun.

"Jde o kompromis, aby se banky nevyděsily a dokázaly si s investory vyjednat nové splátky," řekl HN zpravodaj návrhu a šéf hospodářského výboru sněmovny Milan Urban (ČSSD). Po třech letech přijde buď prodloužení daně, nebo zdražení elektřiny či prohloubení deficitu státního rozpočtu.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Donald Trump

Nejvyšší soud začne projednávat Trumpova cla. USA mohou vracet miliardy

Ekonomika
3. 11. 2025
ilustrační foto

Další kritika úmyslu Babišovy vlády zestátnit ČEZ. Drahý a zbytečný nesmysl

Ekonomika
2. 11. 2025

Cestovní kancelář Travel Family ukončuje činnost, mj. kvůli vývoji na trhu

Ekonomika
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ