Student Agency zdraží některé jízdenky, i když cena nafty padá

Ekonomika
9. 1. 2015 16:40
Autobus Student Agency.
Autobus Student Agency.

Společnost Student Agency, která provozuje v Česku největší síť dálkových autobusů, od pondělí zdraží na některých linkách jízdné. Odůvodňuje to rostoucími náklady a dlouhodobým nezvyšováním cen jízdenek, vyplývá ze zprávy zaslané médiím. Nejvytíženější linky z Prahy do Brna se změny nedotknou.

K rostoucím nákladům patří podle mluvčí Petry Novákové mzdy a daň z přidané hodnoty, od 1. ledna také platí autobusy výrazně vyšší mýtné. Naopak se však propadá cena nafty.

Zdražení se týká linky z Prahy do Karlových Varů. Majitelé kreditové jízdenky si do Varů a do Sokolova připlatí deset korun, o stejnou částku se zvýší cena otevřené jízdenky do Chebu. O pět korun víc budou stát jízdenky do Liberce.

Na některých dalších linkách zavádí společnost více druhů jízdného podle času a dne v týdnu podobně jako u vlaků dceřiné společnosti RegioJet. Například do Zlína bude jízdenka mimo špičku z Brna levnější. Mezi Brnem a Českými Budějovicemi bude jízdenka mimo špičku levnější, ve špičce naopak dražší, stejně tak mezi Brnem a Ostravou a Prahou a Hradcem Králové.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zehl Igor

Další čtení

Úroda ovoce v Česku má být po loňském propadu průměrná, hodně bude meruněk

Ekonomika
26. 6. 2025

CSG prodala rizikové dluhopisy za jednu miliardu eur a za jednu miliardu dolarů

Ekonomika
26. 6. 2025

Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,5 procenta, víc, než se čekalo

Ekonomika
26. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ