Světové burzy se <span>řítí k zemi</span>, pražská k zemi přímo sviští

Ekonomika
5. 9. 2008 10:39
Pražská burza
Pražská burza

Pražská burzaPražská burza prožívá temné dopoledne. Index PX je dole o více než čtyři procenta. Ztrácejí všechny klíčové tituly, nejvíce pak New World Resources - děsivých více než osm procent.

Za zřícením burzy, jež analytik Patria Finance Marek Stuchlík označuje jako černý pátek, stojí silné prodejní tlaky, které kopírují vývoj na burzách po celém světě.

Burza na Wall Streetu včera uzavřela o téměř tři procenta níže, dnes dramaticky míří k zemi trhy v Asii a Evropě. Globální index burz MSCI World Index prožívá nejrapidnější týdenní sesuv od roku 2002.

Důvodem jsou nepříznivé zprávy z amerického trhu práce a pak obecnější příčiny, zejména globální vysoká inflace, jež je zatím pro centrální banky příliš tuhým oříškem.

Foto: archiv Týdne

Autor: - luk -

Další čtení

Výsledek maloobchodu za duben zaostal za očekáváním analytiků

Ekonomika
5. 6. 2026
ilustrační obrázek

Musk na prahu bilionového majetku: SpaceX vstupuje na burzu s rekordním IPO

Ekonomika
4. 6. 2026

Křetínského skupina EP Group vloni prudce zvýšila zisk i tržby

Ekonomika
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ