Tržby e-shopů rostou v regionu nejrychleji v Česku

Ekonomika
24. 2. 2019 15:18
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Obrat internetových obchodů v Česku roste nejrychleji v regionu střední Evropy. Za Českou republikou s téměř čtvrtinovým růstem je Rakousko s 19 procenty, Slovensko se 16 procenty a dále Polsko a Německo s 15 respektive 11 procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ageo.cz.

"Česko je dlouhodobě v oblasti e-commerce na špici. Přispívá k tomu obstojná internetová infrastruktura, dostupnost vhodných platebních nástrojů, které postupně vytlačují dobírku, a také velké množství výdejních míst, které v součtu dosahuje přibližně 10 tisíc výdejen," uvedl obchodní ředitel Ageo.cz Aleš Urbánek.

Podíl e-shopů na celkovém obratu maloobchodu je rovněž nejvyšší v Česku a v Polsku, kde dosahuje devíti procent. V Německu je 7,3 procenta, na Slovensku 5,5 procenta a v Rakousku pět procent.

V počtu internetových obchodů je za prvním Německem se 175 tisíci e-shopy Česká republika druhá s 37 tisíci obchody. Polsko jich má 23 500, Rakousko 18 tisíc a na Slovensku je okolo 10 tisíc e-shopů.

Česká internetová drogerie Ageo si průzkum dělala v souvislosti s plánem vstoupit v letošním roce na trhy okolních zemí. První na řadě jsou Rakousko a Německo.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Štěrba Martin, Horázny Josef

Další čtení

Analytici: Maloobchod loni stabilně rostl, prosinec byl ale pod očekáváním

Ekonomika
5. 2. 2026

ČNB nechala sazby beze změny, do budoucna si nechává všechny možnosti otevřené

Ekonomika
5. 2. 2026

Excalibur získal zakázku na výrobu 100 vozidel Patriot za víc než šest mld. Kč

Ekonomika
5. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ