ÚOHS: PPF a ECM mohou společně <span>vytvořit realitní fond</span>

Ekonomika
27. 7. 2009 15:52
Společnosti PPF vládne český miliardář Petr Kellner.
Společnosti PPF vládne český miliardář Petr Kellner.

Společnosti PPF vládne český miliardář Petr Kellner.Společnost PPF Group N.V. a pět realitních firem ze skupiny ECM GROUP se může spojit do nového realitního fondu. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

ČTK to dnes řekl Filip Vrána z tiskového oddělení antimonopolního úřadu. Úřad nemá proti spojení námitek.

"Aktivity spojujících se soutěžitelů se překrývají zejména v oblasti pronájmu nebytových prostor. Vzhledem k nízkým tržním podílům nevzbuzuje fúze obavy z narušení hospodářské soutěže," uvedl Vrána.

Mediální zástupce ECM Group Milan Vodička již dříve ČTK řekl, že úřad posuzoval vložení aktiv PPF Group a společností City Tower, ECM City Empiria, ECM Offices Libeň, Varenská Office Center a Tabula Maior do specializovaného realitního fondu FCP se sídlem v Lucembursku.

Fond se zaměří na investice do nemovitostí sloužících k dlouhodobému pronájmu. "Jde o jednu z konkrétních dílčích transakcí, která souvisí se vznikem nového realitního holdingu PPF ECM Holding," uvedl Vodička na konci června v době, kdy se ÚOHS začal spojením PPF N.V. a pěti firem z ECM Group zabývat.

Foto: Jan Schejbal

Autor: ČTK

Další čtení

ČEZ koupil od ÚJV Řež inženýrskou společnost Energoprojekt Praha

Ekonomika
30. 4. 2026

Český HDP v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 2,1 procenta, analytici čekali víc

Ekonomika
30. 4. 2026
Jerome Powell

Rozpolcený Fed ponechal sazby beze změny, končící předseda Powell zůstane v radě

Ekonomika
29. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ