Většina lidí v Česku nadále hodnotí životní úroveň své domácnosti jako dobrou. Za ani dobrou, ani špatnou ji pokládá víc než třetina, jako špatnou ji vidí zhruba desetina. Za dobrou považují lidé nejčastěji také ekonomickou situaci České republiky. Vyplývá to z dubnového průzkumu, jehož výsledky poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Vlastní životní úroveň pokládá za dobrou 53 procent dotázaných, za ani dobrou, ani špatnou 35 procent a za špatnou 12 procent občanů. Jsou to obdobná čísla jako v březnu i před rokem. V delším časovém srovnání je patrný nárůst pozitivního hodnocení od února 2013 do jara 2015, další zvyšování je vidět na podzim 2015 a od počátku předloňského roku. V průměru za posledních deset měsíců vystoupalo pozitivní hodnocení životní úrovně letos v dubnu na dosud nejvyšší hodnotu 53,1 procenta.
Ekonomickou situaci Česka považovalo v posledním průzkumu za dobrou 45 procent lidí, za ani dobrou, ani špatnou 36 procent a za špatnou 17 procent. Čísla jsou obdobná jako v březnu. Změna je patrná proti loňskému dubnu, kdy stav hospodářství ČR hodnotilo pozitivně 36 procent dotázaných, jako ani dobrý, ani špatný ho vidělo 42 procent a negativní byl podle 19 procent účastníků průzkumu.
Do posledního dotazování se mezi 7. a 19. dubnem zapojilo 1115 lidí ve věku od 15 let.