Výrobci nádobek z hliníku vzrostly tržby na dvě miliardy korun

Ekonomika
29. 7. 2018 12:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Společnosti Moravia Cans z Bojkovic na Uherskohradišťsku, která se věnuje především výrobě aerosolových nádobek z hliníku, loni vzrostly tržby zhruba o 424 milionů korun na dvě miliardy Kč. Zisk firmy činil 312,5 milionu korun, v roce 2016 byl 180,4 milionu Kč. 

Společnost loni zaměstnávala v průměru 461 lidí, o šest více než v roce 2016. Loni v září vyhlásili odboráři ve firmě stávkovou pohotovost kvůli požadavku na plošné zvýšení mezd. Trvala až do konce listopadu, kdy odbory uzavřely s vedením firmy novou kolektivní smlouvu na léta 2017 a 2018. Společnost slíbila, že letos kromě dalších bonusů vzrostou zaměstnanecké mzdy nejméně o pět procent.

Výrobní program podniku se zaměřuje na produkci hliníkových obalů pro kosmetiku a bytovou chemii. Jeho základní kapitál přesahuje 91,5 milionu korun. Firma vznikla v roce 1992. Jejím majoritním akcionářem je společnost Unican International Limited se sídlem na Maltě, až do letošního dubna však nesla název Seaford Limited.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/rusticusa

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ