Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Česká byrokracie
Živnostníci: Vláda nás chce mít pod kontrolou

24.08.2015 06:25

Drobní podnikatelé se bouří. Vláda je zatěžuje byrokracií a chce je mít pod neustálou kontrolou. Naposledy je vytočila analýzou, podle níž státu odvádějí málo peněz.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • chytrý Honza (6 hlasů) 24.08.2015 07:17

    jako podnikatel s firmou se tomuto pronásledování podnikatelských...

  • franta vránek (6 hlasů) 24.08.2015 08:58

    vláda měla mít podnikání pod kontrolou jako na západě okamžitě od...

  • chytrý Honza (5 hlasů) 24.08.2015 08:43

    Já jen konstatuji fakta a vyjadřuji nepochopení nad podivnými útoky...

  • chytrý Honza (5 hlasů) 24.08.2015 09:19

    V útocích na podnikatele fungují zhruba stejné principy, jako když...

  • chytrý Honza (5 hlasů) 24.08.2015 08:32

    Průměrný podnikatel nikdy nedosáhne na důchod dobře placeného...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Představy macháčků a vránků o paušálu jsou úsměvné...
Mám-li roční obrat 1 milion a paušál 60%, tak náklady jsou 600 tisíc a zisk 400 tisíc, tj. 40%. Ukažte mi státní firmu, která má zisk 40%. Největší zloděj v ČR, ČEZ, má právě čistý zisk 40%, ostatní firmy s bídou 10%, většinou ale méně, takže by musely mít paušál 90-95%. Běžný řemeslník, který něco výrábí, se do paušálu nevejde, vede normální účetnictví a výdaje dokládá účtenkami a fakturami. Paušál se vyplatí jenom tomu, kdo provádí "čisté" služby, kde převažuje práce a u kterých jsou náklady minimální. Můj kamarád, restaurátor, použil paušál jen jednou. Domníval se, že je řemeslník a uplatnil výši 80%. Při následné kontrole ho FÚ vyvedl z omylu, stanovil mu paušál 40% a platil pokutu jako hrom. Taková je bohužel představa úředníků o řemesle.
Já osobně bych superhrubou mzdu zavedl jako normální mzdu a ať si každý platí to svoje sám. Potom mohou odbory a zaměstnanci řvát, že živnostníci platí míň. Zaměstnancům bych zrušil placenou dovolenou a všechny ty stravenky, placený svátky, placené volno na doktory a další výhody, aby na tom s živnostníky byli stejně. Když spravedlnost, tak rovnost a bratrství... :-)))

2 hlasy

Srovnávat firmu a živnostníka nelze.Navíc ze zisku se ještě platí zdravotní,sociální a daň.ČEZ paušáli žádný nemá,paušál jde uplatňovat do příjmu 1 milion ročně.A s řemeslníky máš pravdu,tam je to ovšem o tom,že mají vysoké náklady s nákupem různého materiálu a nářádí a kolikrát cestují daleko za kšeftem.Každej má možnost si zvolit , zda účtenky nebo paušál.Paušál je jednodušší,účtenky zas vykáží převážně vyšší náklady.
S posledním odstavcem souhlasím snad doslova,rázem by se pozornost a kritika zaměstnanců obrátila tím správným směrem

0 hlasů

Hranice paušálu je 2 mil, ale to je jedno. Většina "paušálistů" se pohybuje stejně okolo 700 tisíc aby zůstali na minimu pojištění a nulové dani. Další problém je v tom, že jsou často navázáni na malé sro. které samozřejmě veškeré jejich skutečné výdaje s radostí uplatní včetně vratek DPH a jejich fakturami si ještě snižuje vlastní daň 19%.

0 hlasů

To je zase síla...
Zaměstnanci s průměrným platem a dvěma dětmi žádné daně z příjmu neplatí, naopak ještě dostanou. Na zdravotním a sociálním odvedou méně, než živnostníci, protože to za ně platí zaměstnavatel. Plácáte tady naprostý blbosti, milánkové. Nejvíc mě dostalo, jak si živnostníci dávají falešné účtenky do paušálu...
Navíc každý živnostník dělá státu zdarma výběrčího DPH, každý zaměstnavatel výběrčího daně z příjmu, sociálního a zdravotního. Chtěl bych vidět, kolik by zaměstnanci zaplatili daní, kdyby je měli odevzdávat sami...

1 hlas

Tohle jsou jednoduchý počty,jestli je něčí výplatní páska jiná,tak je někde problém.Ale ověřit si to můžeš třeba na stránkách MPSV.Ať tu nějakej odpůrce živnostníků uvede konkrétní,reálnej příklad,kdy je to jinak.Vysoké odvody má a vždy měl zaměstnavatel,nevim kdy kdo přišel na to,že to platí zaměstnanec.Kdyby to tak bylo,tak z vydělaných 20.000,- by dostal 10.000,-.A to dělá ty ohromné rozdíli ve statistikách zároveň s lidmi,kteří mají nadstandartně vysoký plat.
Jinak netuším jak lze přidat falešná účtenka do paušálu,paušál je paušál a žádná účtenka s tím nic nezmění - bud účtenky nebo paušál,

0 hlasů

Odborník žasne, laik se diví. To jen dokládá, že Macháček, vránek a další výtečníci jsou naprostí debilové, kteří se snaží rozvrátit diskuzi...

1 hlas

Na paušálu je vidět jak je kdo velký kokot. Normální kokoti ho odečítají od daňového základu a obrkokoti k němu ještě uplatní dovolenou v karibiku.

0 hlasů

A jen pro srovnání

Zaměstnanec,hrubá mzda 20.000,- , 2 děti

Čistá mzda: 18 284 Kč
Superhrubá mzda: 26 800 Kč
Základ pro výpočet zálohy na daň: 26 800 Kč
Daň před slevami: -4 020 Kč
Slevy na dani: 2 070 Kč

Daň -1 950 Kč
Daňové zvýhodnění na děti: 2 434 Kč
Daňový bonus celkem: 484 Kč
Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnanec): -2 200 Kč
Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnavatel): -6 800 Kč
Odvody státu celkem: -8 516 Kč

Zaměstanec tedy neplatí žádnou daň,ba naopak dostane od státu 5.808,- na slevě.
Na sociálním a zdravotním zaplatí za rok 26.400,-

Jeho roční čistý příjem je 219.408,-

OSVČ příjem 20.000,- ,2 děti , 40% paušál (nejčastější)

Daň - 0 kč
Sociální - 22.680,-
Zdravotní - 20.976,-
Sleva na děti - 0kč ( kvuli paušálu )

Roční čistý příjem : 196.344,-

OSVČ má tedy při stejném výdělku o téměř 2.000,- měsíčně nižší čistý příjem než zaměstnanec díky odvodům,které musí platit ikdyž si nevydělá.






0 hlasů

Pro srovnání
Zaměstnanec 60 000 hrubého – 9 990 daň – 2700 zdravotní – 3900 sociální = 43 410 čistá
OSVČ s paušálem 80% 60 000 hrubého – 0 daň – 1797 zdravotní – 1943 sociální = 56 260 čistá, takže daň žádná, ale po dálnici by jezdit chtěl

0 hlasů

Živnostník po dálnici jezdit klidně může, platí totiž, na rozdíl od zaměstnance, silniční daň.
A když si někdo plete obrat s hrubým výdělkem, tak by snad do této problematiky ani mluvit neměl...éokí

1 hlas

Živnostník "paušálista" na dálnici nemá co dělat z toho důvodu, protože neplatí daň z příjmu a nepřispívá tak na její výstavbu. Pleteš si pojmy, ze silniční daně se nic nestaví, navíc i ten zaměstnanec silniční daň platí prostřednictvím zaměstnavatele. Problém značné části "paušálistů" je přesně to, že obrat je u nich výdělek páč se všech dokladů rádi zbaví do propojených sro., které si tak nárokují DPH a snižují 19% daň. Zjevně jsi mimo realitu ČR.

0 hlasů

Pokud chcete počítat daňovou zátěž, tak proč u živnostníka do toho pletete paušál? Daně se platí z hrubého příjmu (tj. všechny příjmy - výdaje) ne z obratu (všechny příjmy). Z hlediska daní je jedno, jestli uplatníte výdaje paušálem, nebo jestli je evidujete v každém případě je hrubý zisk (tj. to co se daní)ú všechny příjmy po odečnetení výdajů.

0 hlasů

Netuším na co tu nadáváte.
Zaměstnanec - příspěvek na stravu,příspěvek na dopravu pokud dojíždí,příspěvek na bydlení pokud je zaměstnání daleko od jeho bydliště,sleva na děti,placená dovolená,placené volno ve státní svátky nebo 100% příplatek ( mimochodem zaměstnanec v průměru 32 pracovních dní ročně nepracuje a má za to zaplaceno ),náhradní volno,nemocenská,příplatky za přesčasy,,žádné účetnictví,žádné starosti zda mám co dělat a vydělám si a když ta práce není tak sedím doma za 60 % platu - no a ted mi povězte,v čem se má ten OSVČ líp.Ten rozdíl v odvodech není mezi tím co odvede OSVČ a zaměstnanec ze svého platu,ale co odvede zaměstnavatel.At každej co tu nadává na OSVČ si to nejdřív vyzkouší a pak něco mluví a pokud jsou tu tací,co to zkusili a přesto nadávaj,tak to jsou přesně ti,kvuli kterým takovéto diskuze vlastně vznikaj.

0 hlasů

Živnostníci jsou z velké části parazité této společnosti. Příklad : vydělá 60 000 měsíčně, tj. 720 000 za rok. Výdajový paušál 80% je 576 000, úřední zisk má tedy 144 000. Z tohoto zisku mu vyjde minimální pojištění cca 3500 měsíčně, tj. jejich míra zdanění je 6%. Daň z příjmu mu nevyjde žádná, tj. parazituje na ostatních. Navíc mají neskutečnou výhodu oproti zaměstnancům, mohou si zvolit dobrovolně vyšší pojistné na důchod, ale bez vazby na platbu zdravotního pojištění a daně z příjmu!!!!! To znamená, že si připlatí jen na svůj důchod, tj. na něco co se jim vrátí, ale na zdravotní služby, které konzumují plně i z min. pojištění nepřiplatí nic. Daň z příjmu opět nula, případný daňový bonus na děti pobere manželka. K takovým lidem bych zakázal jezdit hasičům a policistům, protože si tyto služby dlouhodobě neplatí. Hnus velebnosti

2 hlasy

Na argumentaci puašálem se ukáže, jaký je kdo blbec. Snad by jsi enchtěl aby řemeslník, který k tobě přijede na opravu si náklady na auto i na bezní hradil ze zisku?

0 hlasů

Tak 80 % paušál ?
80 % z příjmů mají pouze z řemeslných živností, zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství a ostatních příjmů ze zemědělské výroby podle §10, k tomu i Příjmy pěstitelů.A to jsou profese co ty náklady mají opravdu vysoké a příjmy ještě k tomu nejisté.

0 hlasů

Přijde doba, kdy nejen živnostníci, ale i ostatní produktivní občané přestanou tolerovat šikanování ze strany státu, ale to si společnost bude bohužel nucena nejprve projít hořkou zkušeností kolapsu a výrazného poklesu blahobytu.

0 hlasů

paraziti OSVČ i 20 let falšují účetnictví jakože podnikají ve ztrátě jen shánějí falešbé účtenky ,kradou jako straky 6. 1. 2013 Kalousek TOP09: Živnostníci by měli odvádět stejné daně jako zaměstnanci
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/209853-kalousek-zivnostnici-by-meli-odvadet-stejne-dane-jako-zamestnanci/
Zatímco čtyři miliony zaměstnanců zaplatilo vloni na daních téměř 82 miliard, milion živnostníků a drobných podnikatelů odvedlo státu jen necelé dvě miliardy. Miroslav Kalousek (TOP 09) v lednových Otázkách Václava Moravce uvedl, že je u nás zvýhodnění živnostníků vůči zaměstnancům z celosvětového hlediska nadstandardní. Tento nepoměr prý považuje za dlouhodobě neudržitelný i neobhajitelný.

2 hlasy

To jsi si nevybral správný příklad. Hovoa v České televizi si totiž popletli obrat z hrubým příjmem.

Když s eoháníš tou statistikou. Jsem v současnosti zaměstnnaý, ale mám i živnostňák. Z platu platím daně i odvody, ale z nezávislé činnosti ani korunu. Jak jsem zenesen v těch statistickách? Jako zaměstnaec, který platí daně a zároveň jako živnostník, který nezaplatit ani korunu?

1 hlas

Kapitalismus je založen na možnosti okrádání jedněch druhými. Fakt že kapitalistům chybí čest a že nedodržují elementární mravní normy využívají politici ke svým cílům. My vám umožníme krást, vy nás budete volit. Nečas to řekl nahlas celému národu: Já tobě, ty mně. Kapitalismus je odporná pijavice, zakousnutá do zaměstnanců. A politici to schvalují a podporují. Když je ČSSD taková morální strana, tak proč s tím něco neudělají?

4 hlasy

Jak jsi ty píčoviny přišel? Na školení?

2 hlasy

Tenhle komik na školení, vránek má asi VUML...

1 hlas

má pravdu ty stbácký štětinův dobytku , zlodějská špína osvč neplatí daně , místo nich musíme platit jejich zlodějiny my ostatní

2 hlasy

OSVČ platí daně stejně tak jako zaměstnanec tj.15%.
OSVČ ale musí odvést sociální a zdravotní i když nic nevydělá, zatím co o zaměstnance bez práce se postará stát a sociální a zdravotní zaplatí za něj.

Šteina byl členek KSČ, která budovala předlistopadový režim. ten se ti tak líbí, tak proč mi nadáváš do Štětinovských dobytků? To už timtak změkl mozek, že nedokáže vymyslet kloudnou nadávku, ty leninův zadku?

3 hlasy

2013 Zatímco čtyři miliony zaměstnanců zaplatilo vloni na daních téměř 82 miliard, milion živnostníků a drobných podnikatelů odvedlo státu jen necelé dvě miliardy.
ty jsi stbáček co tu hájil štětinu agenta

1 hlas

Jistě,. Já sjem zeměstnaec i živnostník. Jako zaměstnanec oddvádím daně i sociální o 106, jako živnostík ani korunu. Jsem tedy zloděj a příživník?

Zkus dokázat, že Štětina byl aggent. Sliboval jsi spis, a pak jsi ukázal jen zápis a výslechu.

0 hlasů

V útocích na podnikatele fungují zhruba stejné principy, jako když nacisté útočili na židy. Příměry k nacismu jsou s nynější imigrantskou záplavou do EU v médích velmi oblíbené, tak proč po nich nesáhnout. Podnikatelů je menšina, a tak vláda a úřady sbírají v útocích na ně body většiny. Je to klasický, čítankový populismus. Vdyť víte, volby atd. Vláda se snaží vypadat, jako že se stará o blaho státu a většiny, proto podnikatele (židy) všemožně obviňuje a podsouvá jim špatný charakter a nedobré úmysly. Lehce manipulovatelný lid (Hogo Fogo a spol.) plesá blahem, chrochtá nadšením. Je třeba podnikatele nějak označit a více sledovat a kontrolovat (žlutá hvězda, nejrůznější zákazy a zákony, viz Norimberk). Už zbývá jen křišťálová noc a koncentráky pro ty všiváky. A pak bude dobře... Jak ale ukazuje historie, bude hůře.

5 hlasů

Co to žvaníte za pitominy? Jaké útoky na podnikatele? Útok poznáte, až vám někdo rozhodí sandál. Musím se velmi ovládat, abych vaši činnost nenazval tím správným slovem.

3 hlasy

Ty seš nějakej útlocitnej že? Proč neřekneš pravdu, že podnikatelé jsou kuwy zlodějský, podporovaný státem!
Klidně řekni, že ČSSD = ODSTOP.

3 hlasy

Je to třeba.
Na daních a do pojišťoven 8%z toho,co "normální" zaměstananci.
Je jich jako hnoje a mají jim pojištění platit firmy registrované v rejstříku?

1 hlas

vláda měla mít podnikání pod kontrolou jako na západě okamžitě od puče 1989 ,26 let zlodějen kdy si osvč dává do nákladů (paušálu) benzín, potraviny ,jídlo v restauraci, i dovolenou v karibiku) , zatímco ostatní občané musí platit daně , registrační pokladny, loterie účtenek, skutečné kontroly to vše na západě funguje ,český zloděj se tomu brání zuby nehty ,aby taky ne kradou jako straky 26 let v kuse

6 hlasů

Buď si někdo vede náklady, nebo uplatňuje náklady paušálem. Ale nemůže si nikdo dát do paušálu benzín ani dovolenou v karibiku. Bolševiku prolhanej.

0 hlasů

zákony se neustále mění štětinův stbáku, znal jsem několik osvč zlodějů co jen sháněli falešné účtenky a všechny co si domů koupili dali do nákladů ,kradli jako straky a kradou dodnes lidi jako jsi ty , nechal bych udělal zpětná majetková přiznání a porovnal bych jejich příjmy s majetky ,

2 hlasy

Jenže když si to dá do nákladů, tak nemůže náklady uplatňovat paušálem. To hospodští ekonomové ještě nepochopili. Navíc do nákladů si může dát jen to co mu finančák uzná a nemá cenu dávat do náklad víc než je obrat.

Mimochodem. Jak se shání FALEŠNÁ účtenka? Není jednodušší si jio vyrobit, nebo od někoho si vzít účtenku pravou?

0 hlasů

ty budeš nižší inteligence co? jistěže vezmou pravou účtenku a hodí ji do svého účetnictví a stává se falešnou ,podvodem

1 hlas

Ta účtenka je ale přece stále pravá. I když slouží k podvodnému prokázání výdaje. Ale to blbec jako ty nikdy nepochopí.
A ať je ta účtenka jakákoliv, tak ten, kdo uplatňuje výdaje paušálem, ten si s účtenkou může akorát vytřít prdel, protže ji k ničemu nepoužije.

0 hlasů


Zaměstnanec zaplatí v Česku ročně na daních o asi 30 tisíc víc než podnikatel
Rozdíly ve zdanění zaměstnanců a podnikatelů jsou v tuzemském daňovém systému velmi výrazné. Podnikatel totiž v průměru na daních zaplatí ročně 95.310 korun, zaměstnanec 129.680 korun. Zároveň průměrný hrubý příjem podnikatele je ročně 331.233 korun, u zaměstnance je to 247.480 korun.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-60978770-idea-zamestnanec-zaplati-v-cesku-rocne-na-danich-o-asi-30-tisic-vic-nez-podnikatel

3 hlasy

Zaměstanci i živnostníci platí daně stejné. To by jsi zjistil, pokud by jsi nahlédl do zákona. Ale to je na tebe moc složité, takže musíš věřit každému volovi, který ti nabulíkuje kdejakou píčovinu.nemsýš si pléct daňě se sociálním a zdravotním pojištěním.

1 hlas

Daně, které platí zaměstnanci, musí stejně zaplatit jejich zaměstnavatelé - jedná se o součást nákladů na pracovní sílu. A podnikatelům je celkem lhostejné, jestli ty peníze odevzdají na úřadě za sebe nebo za zaměstnance. Prostě to jsou peníze, které stát vysosal z lidí a rozfrcal je. A teď chce mezi ty lidi vrazit klín, aby se hádali mezi sebou a zapomněli na otázku, kam ty peníze mizí.

4 hlasy

Z živnostníka nikdo žádné peníze nevysaje. On hospodaří těsně nad krachem a přitom má dům jak hrad a dvě auta. Copak on přizná veškeré kšefty? Kdeže! Zákazník nedostane papír, protože má tu práci udělanou o něco levněji a tak je rád a živnostník strčí peníze do kapse a je také rád. Odvádět daně, není z čeho. A tito zlumpačení živnostníci potom volí tu stranu, která je k nim v tomto vstřícná. Veškerý kapitalismus je zločinecký podvod.

3 hlasy

Proti Vašim žvástům existuje jediný argument. Proč už nejsou ze všech práceschopných lidí ve státě živnostníci, když je to tak výhodné?

3 hlasy

Proč všichni? Stačili by ti, kteří vyládají jak to je výhodné. Teřba takový vránek. Ještě by přitom mohli předvést, jak se má jednat se zaměstnanci.

1 hlas

a) A co zákazníka nutí nevzít si papír?
b) i pokud by byl papírově bez příjmů, tak musí platit minimální odvody.

1 hlas

deficit důchodového fondu je asi 40 mld ,je způsobem kalouskovou mafií zločinců ,kdy osvč neplatí ani polovinu toho co sami prožerou ve zdravotnictví a důchodech ,to ale neznamená jen to ,že zloději osvč vytvářejí každoroční státní dluh ,ale hlavně my ostatní musíme jejich zlodějiny platit z vlastních kapes formou nových a vyšších daní

4 hlasy

podnikatelský zloděj ukradl a nezaplatil jen na DPH 71,5 mld , všechno co podnikatel rozkrade zaplatí občané ve vyšších daních ,které pravice zvyšovala každý rok své vlády
Úřady loni odepsaly pro nedobytnost daňové pohledávky v celkovém objemu 71,5 miliardy korun .
Pravice by si neměla uplácet voliče z řad OSVČ možností okrádat stát na DPH . Znevýhodńuje tak zaměstnance , kteří musí na tyto lidi doplácet a vlastně je i živit .
http://www.denik.cz/ekonomika/opatreni-proti-unikum-na-dph-neprinesla-ocekavany-ucinek-20150607.html

4 hlasy

Zatím co levice vybírá daně jak to jen jde.
Jen nesmí být ministrem financí Sobotka a s daněmi nesmí mít problém Paroubkův kamarád. To pak se odpustí 26 milionů jen to fikne.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sobotka-si-vzpomnel-dane-jsem-hotelierovi-prominul_33196.html

0 hlasů

Živnostníci na dani z příjmu odvádějí zhruba třetinu toho, co zaplatí zaměstnanci. Odvod na zdravotní pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) byl o 41 procent nižší než částka, kterou poslal zaměstnanec a jeho zaměstnavatel. U sociálního pojištění je to pak o polovinu méně. http://www.denik.cz/ekonomika/analyza-zivnostnici-odvadi-mene-nez-zamestnanci-maji-ale-vetsi-riziko-20150529.html

2 hlasy

zaměstnanci zaplatí na dani z příjmu 80 mld , milion podnikatelských zlodějů osvč 1,3 mld ............podvodníci OSVČ zaplatí o desítky mld na zdravotním pojištění méně než spotřebují , v zimě se zloději osvč házejí marod a nechávají se živit ostatními

3 hlasy

Uěvdomuješ si ty debile, že ve stastice se mezi zaměstanece počítají poslani, ministři, rada ČNB, soudci a pod.?

0 hlasů

Sorry, ale vy snad žijete na Marsu. Znáte vůbec osobně nějakého drobného nebo středního podnikatele. A můžete konkrétně sdělit, který z nich se nechává živit - asi vámi a vám podobnými? Vy jste nejen často sprostý diskutér, ale i trapný komik.

2 hlasy

Úřady loni odepsaly pro nedobytnost daňové pohledávky v celkovém objemu 71,5 miliardy korun .viz článek
.........vy zloději jste ukradli jen na dph 71 mld, a to nemluvě o tom, že osvč vůbec neplatí daně z příjmu to je další zlodějina 20 mld nejméně každý rok , dluhy podnikatelských zlodějů za vytunelované firmy platí stát = ostatní občané

2 hlasy

Dluhy za vytunelované fimy nepaltí stát. Ten z toho co zbude si může jak první vzít vše co jeho jest a na ostaní (zaměstnaci, dodavatelé a pod.) zbyde hovno. Pokud by jsi někdy byl zaměstnán, tak by jsi to věděl.

2 hlasy

co podnikatel to zloděj Platí směšné odvody na sociální zabezpečení i zdravotní péči (a tak jejich infarkty, léčení rakoviny, porody či umělé kyčle platí vlastně zaměstnanci), brání se progresivní dani - a nyní se ukazuje, že nechtějí přiznávat ani skutečné příjmy!

2 hlasy

OSVČ mají lepší ekonomické podmínky k podnikání, mají nižší daně, nižší zdravotni a sociální - jsou méně ohroženi nezaměstnaností, čili z logiky věci by neměli tolik platit, ale to, že platí jen třetinu zdravotního pojištění proti zaměstnancům, mi přijde celkem nemorální, jelikož z principu zde neexistuje žádná statisticky signifikantní závislost, která by říkala, že by OSVČ čerpali méně. Zaměstnanec je na tom podstatně hůř, i když vše je uděláno tak, aby to opticky vypadalo, že není. Zaměstnanec je totiž zatížen 34-51% daní z příjmu (-2070 Kč), což snad nemá obdobu nikde jinde v civilizované Evropě, dokonce ani ve Švédsku nejsou tak velké daně z příjmu FO. To samozřejmě způsobuje, že je velmi těžké někoho zaměstnat, čili zaměstnanci v ČR jsou ohroženi nízkými platy, chudobou a nezaměstnaností jen proto, že státní moloch je tak nenažraný. Naopak, v ČR je velmi nízká daň korporátní a daň z dividend a úroků (only 15% proti kupř. 25% ve Švédsku). Čili v ČR se dobře žije rentiérům ale zaměstnancům a lidem zajišťujícím produkci velmi špatně.

2 hlasy

Koukám, že ty jsi taky velký odborník na ekonomiku, hlava mapa...

0 hlasů

Prolhnej bolševku, zasranej.
Pokud někdo má hrubý příjem 144 000Kč za rok (tj. 12000Kč za měsíc) tak osvč odvede na sociální poj. 22 680Kč a na zdravotní poj. 20 976Kč. Zaměstnanec na sociálním a důchodovém pojištění odvede odvede 18720 Kč a na zdravotním jen 6480Kč.

Takže tu nepindej píčoviny. Ty ti sežere jen hovado, keré neumí ani počítat, ani si najít na internetu kalkulačku, které to spočítá za něj.

1 hlas

klid stbáku štetinův Zaměstnanec zaplatí v Česku ročně na daních o asi 30 tisíc víc než podnikatel
Rozdíly ve zdanění zaměstnanců a podnikatelů jsou v tuzemském daňovém systému velmi výrazné. Podnikatel totiž v průměru na daních zaplatí ročně 95.310 korun, zaměstnanec 129.680 korun. Zároveň průměrný hrubý příjem podnikatele je ročně 331.233 korun, u zaměstnance je to 247.480 korun.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-60978770-idea-zamestnanec-zaplati-v-cesku-rocne-na-danich-o-asi-30-tisic-vic-nez-podnikatel
Přestože mají podnikatelé výrazně vyšší průměrné hrubé příjmy než zaměstnanci, platí v průměru téměř o 27 procent nižší daně....tento zrůdostán okrádá občany,

2 hlasy

Jenže v tom půrměru zaměstnaců máš, i ministry, poslance, soudce, radu ČNB a pod. Zatímco OSVČ, který dosáhne určitého obratu zakládá právnickou osobu.
Když jde o platy, tak ti průměrný plat vadí s tím, že na něj většina lidí nedosáhne, ale najedou ti průměry nevadí? A navíc počítat průmernous azbu v systému, kde jsou minimální odvody může jen kokot, nebo novinář, protžoe podnikatel, který nevidělá ani koorunu, musí odvést minimální odvody. Takže z nulových příjmů odvede 43 656Kč. Kolik to je podle tebe %?

Kolik podle tebe bere ten tvůj ubyčejný člověk? Když mi to řekneš, tak já ti rád spočítám kolik odvede.

1 hlas

Tak nam rubl nejak kopiruje cenu ropy a porad klesa. Co s tim udelate soudruzi?

0 hlasů

Pro ceske postkomunisticke proletare v zamestnaneckych pomerech zustava podnikatelska vrstva i nadale prirozenym nepritelem. Ale i pro odbory a cast politickeho zastupitelstva. 50 let propagandy stale jeste pusobi :)))........ pritom jsou na sobe zavisli !....

4 hlasy

1989 se zloději ,zločinci a vrazi dostali k moci, rozkradli tuto zemi a z nakradeného majetku podnikají , havlova amnestie pustila přes 30 000 zločinců a vrahů , a ti dnes kradou jako straky ,místo aby čr zaváděla protikorupční opatření jako na západě , zločinci co tu vládnou se tomu brání jako čert kříži

4 hlasy

jako podnikatel s firmou se tomuto pronásledování podnikatelských čarodějnic ze strany úřadů musím jen hořce smát. Tito do značné míry parazitující úředníci navíc žijí jen díky daním, které vytvářejí skutečně pracující. takže jejich argumenty o tom, kolik oni odvádějí daní, jsou fakt směšné. Téměř každý živnostník podstupuje velké riziko, o jakém státní ouřadové nemají ve svém zaprděném úřednickém teplíčku ani páru. Zatímco ouřadové stonají týdny i měsíce v roce, živnostník většinou ani den. To by také mohl zkrachovat - směr exekuce. Moje známá, úřednice na ministerstvu, stoná už tři měsíce. je vysmátá a opálená. S bolístkou, jakou má ona, bych se dovolil být nemocný tak maximálně týden. Já osobně už jsem s výjimkou jedné operace nestonal deset let. Jsou i mnohé další nevýhody živnostničení, třeba mizerné důchody, s nimiž člověk sotva přežije. Ale to jsou věci, o nichž ti, co se o to zajímají, vědí. Útokům úředníků na živnostníky proto do značné míry nerozumím.

6 hlasů

Akorát státní úředníci rozeštvávají lidi. Ten příjde do práce sedne si na židli, kterou mu koupil stát, zapne PC, který mu také koupil stát, nasedne do služebního auta se služebním benzínem, veškerý servis kolem sebe má placený státem, ale živnostník, aby si na tu židli mohl sednout, si na ni musí nejdříve vydělat. Jak píšete, sama jsem taky neměla nemocenskou 15 let. Takže argumentace státních úředníků mě zvedá z mé mnou koupené židle:-)

3 hlasy

No nic ve zlém, ale důchod má snad každý podle toho kolik si platí, když tak mne opravte, děkuji.

1 hlas

Průměrný podnikatel nikdy nedosáhne na důchod dobře placeného úředníka. To by podnikatel musel odevzdávat do sociálního systému a soukromých pojištění tolik , že by zdechl hladem.

5 hlasů

Neni potom lepsi, aby jsi se na to vys.... Kdyz ti to nejde neumis to a narikas?

1 hlas

Já jen konstatuji fakta a vyjadřuji nepochopení nad podivnými útoky úřadů na podnikatele. Mně se naštěstí daří. I proto si můžu v uplynulých týdnech najít čas na diskusi na Týdnu. Nevím ale, jak to dlouho psychicky vydržím, když zažívám takové iracionální reakce, jako je i tahle vaše.

5 hlasů

ty jsi retardovaný ? na západě se normálně podniká a podnikatelé tam poctivě platí daně a tak to má být ,ne jako tady v tomto zlodějstánu

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov