ECB zatím ponechá úroky beze změny

Ekonomika
7. 6. 2019 06:42
Evropská centrální banka.
Evropská centrální banka.

Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání ponechala své úrokové sazby na rekordních minimech. Předpověděla rovněž, že sazby zůstanou na současných úrovních přinejmenším do poloviny příštího roku. Nejbližší možný termín změny úroků tak odsunula o šest měsíců. Banka rovněž zveřejnila podrobnosti o podmínkách nové nabídky levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru.

Finanční trhy nyní čekají na tiskovou konferenci šéfa ECB Maria Draghiho, která začne ve 14.30 SELČ. Draghi by měl mimo jiné představit aktualizované prognózy pro hospodářský růst a inflaci v eurozóně, napsala agentura Reuters.

Základní úroková sazba ECB je nyní na nule a depozitní sazba činí dokonce minus 0,4 procenta. To znamená, že komerční banky musejí za uložení svých peněz u ECB platit. "Rada guvernérů nyní očekává, že základní úrokové sazby ECB zůstanou na současné úrovni alespoň do první poloviny roku 2020," uvedla ECB v tiskové zprávě.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/imago stock&people/imago stock&people

Další čtení

ilustrační foto

Věříte Stačilo!? Komunistický program by nás všechny zadlužil o stamiliardy

Ekonomika
17. 9. 2025

RegioJet pořídí od Škoda Group hybridní vlaky za devět miliard korun

Ekonomika
16. 9. 2025
ilustrační foto

Roboti nás už nahrazují všude. Jsou neúnavní a levní, firmám se vyplatí

Ekonomika
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ