Střet zájmů
Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

17.07.2019 11:00

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Emanuel Bacigala (2 hlasy) 17.07.2019 12:36

    Dávat jakékoliv dotace ANOfertu, který každoročně vykazuje miliardové...

  • Emanuel Bacigala (1 hlas) 17.07.2019 13:16

    Dotace mají zabraňovat kolapsu společnosti a zvyšovat komfort v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Emanuel Bacigala z Popradu vyfasoval karbobrúsku zo skladu. Tú starú Boshku karbošku poškodenú trošku, A poďho rezať zo železa ohradu. Už si dneska minul štyri kotúče, čo s tým robíš Bacigala do púče?! a včera flexku Narexku, ná kdes to videl v Tescu? Však vedúci ťa s vodováhou utlče!. Ja toho Bacigalu zabijem!!! Vysvetlujte zdrogovanej mládeži, že sa im nenačíta brúsny kotúč na veži. Sa tu s tým prdkáš a trtkáš, furt sa tu s tým šmrdkáš, tri dni sa tu je... a čas beží! A nedrž mi tú karbobrúsku pri uchu, celý život ťa mám vodiť za ruku?! Zatlačil jak Rambo, kotúč letí stavbou a vedúceho trafil rovno do krku.

0 hlasů

Česká republika je hospodářsky ve velmi dobré kondici. Hospodářství roste, podíl státního dluhu k HDP se již několik posledních let snižuje a veřejné finance státu jsou zcela pod kontrolou. Oproti zmatené a archaické hospodářské politice pravicových vlád přinesly vlády ČSSD a hnutí ANO a hnutí ANO a ČSSD klid a stabilitu a růst životní úrovně širokých vrstev obyvatelstva.

0 hlasů

To, že má premiér Babiš určité problémy v oblasti střetu zájmů a že je trestně stíhán, je smutným faktem. Ideální by tedy bylo, kdyby sám sebe dokázal nahradit v čele vlády nějakým jiným politikem z hnutí ANO. Zkrátka, kdyby hnutí ANO přešlo na stejný model řízení, jako polská strana Právo a spravedlnost. Všichni vědí, že za nitky v této straně tahá její předseda Kaczyński, ale v čele vlády stojí někdo jiný. Tento model vcelku funguje a Polsko se rozvíjí, zejména v hospodářské oblasti, velmi uspokojivým způsobem.

Poučení číslo jedna z krizového vývoje, podle mého názoru je, že sociální demokraté napříště musí volit takového kandidáta na ministra, a to čehokoliv, který bude mít potřebnou erudici a schopnosti, aby vysoký ústavní úřad zvládl. Pokud vím, místopředseda ČSSD Šmarda je jistě úspěšným starostou desetitisícového města, ale o resortu kultury v rámci celého státu ví opravdu jen málo. Řekněme si otevřeně, že skoro nic. Prezident má tedy zcela oprávněnou obavu, že tento muž svěřený úřad nezvládne. Podobným způsobem ostatně postupovali v minulosti i prezidenti Havel a Klaus. Klaus dokonce zabránil odvolání sobě milého ministra, i když ten zrovna schopnostmi k řízení ministerského úřadu nepřekypoval (V. Bárta). Jinak řečeno, předseda ČSSD by si měl před jmenováním předem ověřit, zda je jeho nominant opravdu vhodným kandidátem.

S "kreativním" výkladem Ústavy, tak jak jej provádí ve vztahu ke svým ústavním pravomocem prezident Zeman, je potřeba počítat do té doby, dokud pozice premiéra bude oslabena tak, jak v současné době oslabena je. Můžeme však očekávat, že skončí odchodem prezidenta Zemana z jeho úřadu za tři a půl roku.

Druhé poučení z krizového vývoje je, že příští prezident by měl, již ve stádiu prezidentské kampaně, veřejnosti jasně sdělit, že chce být přísně ústavním prezidentem. Jak to kdysi (údajně) formuloval po roce 1945 tehdejší prezident E. Beneš: „Jsem ústavní prezident, mám názory, jaké má vláda“. Jinak řečeno, příští prezident musí být voliči zavázán, že nebude zasahovat do pravomocí předsedy vlády. A tam, kde je uvedeno v Ústavě, že má prezident jmenovat funkcionáře státu bez uvedení časového limitu, musí pracovat bezodkladně.

V tomto případě by to znamenalo, že prezident jmenuje Šmardu ministrem a předtím odvolá jiného představitele ČSSD z ministerstva kultury. Takže bychom již zhruba dva měsíce měli jiného ministra. A bylo by plně na odpovědnosti ČSSD, zda tento ministr svou misi v čele ministerstva zvládne.

A třetí poučení je, že ministerský předseda musí mít svůj štít bez poskvrny, jinak se vydává v plen aktivistickému prezidentovi.

0 hlasů

Dávat jakékoliv dotace ANOfertu, který každoročně vykazuje miliardové zisky, je do nebe volající zvrácenost!

Dotace mají dostávat čučkaři z podhůří Jeseníků a Krkonoš.

2 hlasy

Jakékoliv dotace jsou v konečných důsledcích horší než morová rána.

0 hlasů

Pane Bacigalo, proč vůbec někomu a jedno komu kdo něco vyrábí, dávat nějaké dotace ??? Dotovat (dávat peníze) ano,ale např.nemocnicím,domovům pro mládež,domovům pro staré lidi kteří nikoho nemají,atd. Prostě tam kde není z činnosti peněžitý zisk.

0 hlasů

Dotace mají zabraňovat kolapsu společnosti a zvyšovat komfort v odlehlých oblastech. Je jedno, jestli je to obvoďák v Rumburku, pošta v Železné Rudě nebo malý farmář v Bílé Vodě.

Každé vytvořené pracovní místo a ušetřená uhlíková stopa se počítá.

1 hlas

Běž si ty rozumbrado stoupnout na dálnici a podívej se na tu uhlíkovou stopu nepřetržitéhp proudu kamionů, které vozí zeleninu z Francie, Španělska a kdovíjaké Tramtárie,která u nás vždycky rostla, než EU zničila naše zemědělství.

0 hlasů

Najdeěte naahé 18+ženy ve vašem městě zde : til.pw/nahe

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.