Riskantní půjčky
Lichváři se přemnožili, zotročují chudé

19.01.2016 06:10 Původní zpráva

Lichvářů v Česku přibývá, jsou jich desítky tisíc. V jejich byznysu se protočí miliardy korun ročně. Toho, kdo nemá na splácení předražených půjček, připraví o dům nebo ho přinutí k prostituci. Stát proto chystá pro půjčování peněz nová pravidla.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Frantisek Vokurka (2 hlasy) 19.01.2016 07:11

    pritom staci pouzit mozek a nepujcovat si. a pokud nutne potrebuju...

  • Vladimír Molík (1 hlas) 19.01.2016 08:06

    Problém obětí lichvářů není, že by neuměly použít mozek. Problém tkví...

  • Honza Hloupý (1 hlas) 19.01.2016 20:34

    Co to blábolíte, člověče nešťastná? Typický vývoj dluhu je: 1....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dobrý den.

Lidé stále nedokáží poznat, kdy má další dluh ještě smysl a kdy už jde o předlužení na jejich straně. A oddlužení, jedinou cestu, jak se zbavit úpadku, volí zpravidla o několik měsíců až let později, než by měli a zpravidla s několikanásobně větším dluhovým zatížením.

Zdraví JUDr. David Vozák, www.abivia.cz

0 hlasů

Stat a jeho tolerovany lichvarsky banky je uplne to stejny. Reklamama vam vtlucou do kebule vyhodnou pujcku a pak nastoupi ss komando exekuce.

0 hlasů

vas nekdo nuti sledovat reklamy? verit jim? pujcit si penize? nesplacet?
exekutor je az uplne na samem konci tohoto pribehu, tudiz dusledkem nikoliv pricinou.

0 hlasů

Tak tak, stačí prostě včas splácet. Já si vzal podnikateskou půjču od pujckypodnikatelum, včas jsem splácel a nenastal sebemenší problém .

0 hlasů

Nemohl byste mi prosím vysvětlit, jak "očůrám" věřitele tím, že si půjčím od lichváře. Moje otázka je míněna vážně. Prostě jsem vás nepochopil.

0 hlasů

Lichva je charakteristický znak židozednářství. A pokud toto chcete podporovat půjčkou u lichváře, pak získáváte své peníze z takových zdrojů, že si nevážíte své práce, protože asi žádnou neumíte, nýbrž vážíte si jen toho svého lichvaření jinde. Ale do toho mi nic není, že?

0 hlasů

Myslím si, že by bylo potřeba pravidla upravit a uzákonit. Nicméně je jasné, že problém se neztratí s nějakým zákonem a viníkem není lichvář, nýbrž ten hlupák, který si půjčuje. Je to jako s hazardem - každý ví, do čeho jde.

0 hlasů

Je s podivem, že tuto rozsáhlou trestnou činnost státní zástupci a policie prakticky nestíhají, ačkoliv jsou povinni i bez trestních oznámení stíhat všechny trestné činy o kterých se dovědí. Je to mor v české společnosti a snad trochu pomůže nový zákon, který ty nejhorší lichváře vyřadí z trhu.

0 hlasů

ps: ani ten vas vsemocny stat vas nedokaze ochranit pred vasi vlastni hlouposti.

0 hlasů

kdyby si lide nekupovali kraviny jen proto ze je ma soused a nepujcovali si na ne, tak vsichni ti vasi lichvari chcipnou hlady bez jakehokoliv zasahu statu.

0 hlasů

A to ještě nikdo nezná jak to chodí v římsko-romské společnosti.

0 hlasů

pritom staci pouzit mozek a nepujcovat si.
a pokud nutne potrebuju neco na co nemam, tak jak rikala moje babicka "kdyz ses chudej, tak nemuzes bejt i linej".

2 hlasy

Problém obětí lichvářů není, že by neuměly použít mozek. Problém tkví v tom, že oběti, než se stanou obětmi, doufají, že svým postupem, který je jim nabídnut lichvářem, tzv. očůrají dluh, který před tím někdy vytvořily. Očůrají ho za pomoci lichváře, který jim nabízí, že budou také za vodou jako on! A to je pro dluhové malopodvodníky velice lákavé, jak se dluhu zbavit stejnou nečestností jako onen lichvář. Jenže lichvář je kamarád v podvodu jen do té chvíle, než se stane ,,pánem" nad svými naivními obětmi, které ve vidině malopodvodu naivně doufají, že se takto dluhu zbaví. - Takto totiž oběti používají mozek a za svůj malopodvod jsou trestáni většími podvodníky, než jsou sami. Vládne zde ale právo většího podvodníka, že? A stát, milej pane a babičko, co jste říkala, je vrchní ,,pán" nad těmito lichváři. A tento stát jim proto dovolil vzniknout! Specielně po roce 1989, protože zde máme volný trh!

1 hlas

Co to blábolíte, člověče nešťastná? Typický vývoj dluhu je:
1. soused má nové auto/exotickou dovolenou, vánoce na krku - já to musím mít taky, i když na to nemám - spotřebitelský úvěr
2. nemám na splátky (ztráta zaměstnání, nebo jenom neumím počítat) - půjčka od Providentu apod. na splátku dluhu
3. nemám na splátky - seženu si rychlé prachy v šedé zóně na vyplacení Providentu
4. exekuce, byt pod mostem

Co je společným znakem? Neochota odříct si věci, na které prostě nemám, neschopnost/neochota domyslet dopad svých rozhodnutí, vytloukání klínu klínem. Proč taky ne, když vláda státu hospodaří úplně stejně?
Představa, že toto změní stát jakýmkoliv zákonem, regulací, nařízením ... je naprosto směšná.

1 hlas

Také člověče nešťastná, vidíte to až moc jednoduše, že do dluhu žene dlužníka nějaká závist k sousedovi, že má jako auto, exotickou dovolenou atd...nebo co. Asi píšete ze své zkušenosti venkovana, že? Tohle dělají děti a nikoli dospělí. Dospělí věří v očůrávačky těch, od kterých si půjčují. To ostatně žene věřitele k následnému najímání exekucí. A exekuce, jak je zřejmé, jsou nyní státem omezovány z nám záhadných důvodů, že? Jestli jsou ty důvody, aby se lidé neocitli na ulici, tak jedině dobře, ale to brždění exekucí většinou bývá z těch důvodů, že stát do jisté míry chrání své ,,živitele tržního obratu" proti přetvrdlým lichvářům. A stejně blbě. To aby se neřeklo, že je asociální. A co je stát? Odpovězte si sám.

0 hlasů

"Dospělí věří v očůrávačky těch, od kterých si půjčují..." - mohl byste prosím uvést nějaký konkrétní příklad? Nějak si pod tím nedokážu nic představit. Že si dlužník neumí spočítat či pochopit, kolik bude platit navíc nebo jestli vůbec na splátky má není přece chyba věřitele.

0 hlasů

Na tohle ani nechci popisovat konkrétní případ, protože byste mi stejně asi nevěřil, jak je absurdní! Ale stačí si vzít statistiku zadlužených lidí, kteří vidí šanci v nesplácení svých půjček, či hypoték, i když na to splácení např. mají a dělají, že nemají. A v tom to je! Na nátlak ze stran věřitelů následně proto vznikly exekutorské firmy, co by válečníci nevybíravých metod nátlků proti onim ochcávačům, že se jako dluh promlčí svým trváním vymáhání pomocí zpožděných soudů. A teď mi prosím napište, jak byste oděloval ty oprávněně vymáhané od neoprávněných, když u těch firem jde především o tržní zisk? Je to stejné jako s tím lesem a třískama. Zde je jasná chyba věřitele, kterou přenáší na dlužníka, který se ovšem dostane vinou režimu (který volil i věřitel) do situace, kdy přestane mít příjmy ze své práce.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.