Média chtějí z FBI dostat, jak odblokovala iPhone atentátníka

Ekonomika
16. 9. 2016 21:59
Telefon pod heslem (ilustrační foto).
Telefon pod heslem (ilustrační foto).

Několik amerických médií chce soudně vymoci na Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI), aby prozradil, jak se mu podařilo odblokovat telefon iPhone používaný jedním z pachatelů loňského útoku v kalifornském San Bernardinu. Výrobce telefonu, americká společnost Apple, vládě s přístupem k obsahu telefonu odmítla pomoci s poukazem na možné důsledky pro ochranu osobních údajů.

Agentura AP, vydavatel novin USA Today a Vice Media se chtějí dozvědět více o tajemné transakci, která dovolila federálním vyšetřovatelům koupit vysoce sofistikovaný program umožňující přístup do smartphonu Syeda Farooka, který se svou ženou zabil 14 lidí loni v prosinci.

"Je velmi důležité pro veřejnost se dozvědět, jak FBI uznala za vhodné utratit za tento nástroj, stejně jako poznat totožnost a pověst prodávajícího," uvedla média v žádosti předložené u soudu.

Šéf FBI James Comey v dubnu naznačil, že úřad za odblokování přístroje zaplatil hodně přes milion dolarů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Carolyn Kaster

Další čtení

Hodnota společnosti Apple poprvé překročila 4 biliony dolarů

Ekonomika
28. 10. 2025

Argentinské peso a dluhopisy posílily po vítězství Mileiovy strany ve volbách

Ekonomika
27. 10. 2025

Skiareály v Česku před sezonou investovaly hlavně do zasněžování

Ekonomika
26. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ