Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala na pěti procentech

Ekonomika
31. 7. 2019 15:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se sice zvýšil, jeho růst byl ale mírnější, než se očekávalo. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které zveřejnil spolkový úřad práce.

Počet nezaměstnaných se podle těchto údajů proti červnu zvýšil o tisíc na 2,283 milionu. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst asi o dva tisíce lidí.

Středeční údaje podle analytiků naznačují, že německý trh práce zůstává prozatím relativně imunní vůči zpomalování hospodářského růstu. Míra nezaměstnanosti se drží těsně nad minimem 4,9 procenta.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Hospodářské vyhlídky Německa však v poslední době podkopává slabší globální poptávka, která má negativní dopad na německý export a průmysl.

Německá centrální banka proto v červnu snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,6 procenta z 1,6 procenta předpovídaných v prosinci. K potížím německé ekonomiky přispívá také napětí v mezinárodních obchodních vztazích a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/Capri23auto

Další čtení

Cena mědi je na rekordu, zdolala 5,37 USD za libru, částečně kvůli obavám z cel

Ekonomika
26. 3. 2025

ČNB podle očekávání nechala úroky beze změny, koruna na to nereagovala

Ekonomika
26. 3. 2025
ilustrační foto

Nemáte na vlastní bydlení? Nejste v tom sami, míní většina Čechů

Ekonomika
26. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ