Ojetá auta
Mládek chystá opatření proti stáčení tachometrů

23.04.2014 10:10

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chystá zákonnou iniciativu, která by postihovala podvodné stáčení tachometrů nebo nabízení takové služby jako přečin nebo trestný čin. Soubor legislativních opatření, které chce předložit spolu s ministry spravedlnosti a dopravy, by měl chránit spotřebitele od začátku příštího roku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Martin Kocias (2 hlasy) 23.04.2014 14:03

    Auto se nestává nebezpečným nebo neekologickým proto, že má více...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Moderni auta maji jeden ROM kde jsou najete km. zapisovany a nedaji se vymazat ani prepsat. K vycteni je treba specialni software a tento vykon je zpoplatnen. Ale cesti podvodnici urcite neco najdou, aby i toto umoznilo podvod .

0 hlasů

Tady si Mladek vylame zuby. Cech povazuje podvod za historicke pravo a neda se prevychovat ani usmernit.

0 hlasů

Měli by hlavně vyšetřit, kdo se postaral o to, aby toto ustanovení ze zákona zmizelo...
Žádné zvláštní ustanovení není ale potřeba. Stočit tachometr je uvedení kupujícího v omyl za účelem získání osobního prospěchu, čili podvod. Na ten snad zákon máme...

0 hlasů

...koukám, že Mladek, v přímé úměře svému intelektu, nastoluje samá "zásadní themata"....(:-D)

0 hlasů

Auto se nestává nebezpečným nebo neekologickým proto, že má více najeto, mládku. Naopak - dle typu vozu může např.auto s 90 tisíci km být v horším stavu, než auto se 150 tisíci, protože to první může být před výměnou spojky a to druhé již po ní :-) To první může dojíždět originální brzdy, zatímco to druhé má již nové kotouče např. Atd. Jinak tu iniciativu samozřejmě chválím, jen se divím, že na takovou věc potřebujeme extra zákon. Kdybychom měli zákony takové, aby fungovaly dle očekávání, tak by to byl klasický podvod a ten je trestný snad od nepaměti. Budeme potřebovat taky extra zákon na to, že se auta nesmí svařovat z 2 půlek jiných bouraných aut? V normální zemi by na to extra zákon potřeba nebyl. Čili bych spíše uvítal iniciativu v tom směru, aby zákony platily obecně, aby nemusel na každý prd být extra zákon. Stočit tachometr a neříct o tom zákazníkovi, je špatné. To ví každý debil, tedy i každý soudce. Stačilo by tedy mít zákon o tom, že se nesmí v obchodním styku lhát a podvádět. Což již myslím máme :-) jen je to každému fuk, protože každý asi potřebuje polopatě vysvětlit, co je to podvádění. jako ten debil, co se hádal s policajtama, že v zákoně není definováno, co je chodník a proto že ho nemohou pokutovat za stání na chodníku. Dotyčného měli opravdu zprostit pokuty a obratem ho převézt do léčebny pro duševně choré, protože když někdo neví, co je chodník, tak nejen že nepatří za volant, ale ani nepatří mezi normální lidi. Stejné je to se stáčením tachometrů. takže zíétra mládku prosím zákon o tom, co je chodník :-) Budeš muset použít slova jako asfalt nebo dlažební kostky. takže další den musíš udělat zákon o tom, co jsou dlažební kostky. Budeš muset zřejmě vysvětlit způsob jejich těžby atd. Nakonec se dostaneš k tomu, že budeš muset zákonem definovat každou molekulu a pak se smrkneš do sebe, rpotože zjistíš, že písmena, která používáš k psaní zákonů, nejsou definována zákonem. Nastane velký třesk a nenávistník živnostníků praskne.

2 hlasy

Já se nedomnívám, že by odůvodnění zákonodárné iniciativy myslel s. Mládek vážně. Bude za tím něco jiného, ale můžeme se jen dohadovat, co:

1. prostá snaha o zviditelnění se na tématu, kterému rozumí (skoro) každý, ačkoliv je jasné, že se tím nic nezmění; typické pro všechny naše politikáře "napříč politickým spektrem"

2. protože je konkrétní zavinění v případě "stočení" tachometru jen těžko prokazatelné nyní, bude stejně tak těžko prokazatelné i v případě jeho zavedení jako samostatného trestného činu/přestupku. Proto bude zároveň zavedena na základě protiústavní presumpce viny povinnost prokázat nevinu napráskáním pachatele nebo zaplatit pokutu (o což hlavně jde) - jako v případě SPRDEL (správní delikt) provozovatele vozidla z dílny ....... (dosaďte si libovolnou dostatečně jadrnou nadávku) politického turisty pos.ance Humla

3. Nějaký jiný, ještě úchylnější a zavrženíhodnější důvod. Vzhledem k názorům a osobnostní integritě s. Mládka můžeme být v tomto směru ještě překvapeni (samozřejmě nemile)

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.