Nejvynalézavější jsou Němci, ale ani Češi si špatně nevedou

Ekonomika
10. 11. 2010 11:59
Supermarket s uměním, důkaz německé nápaditosti.
Supermarket s uměním, důkaz německé nápaditosti.

Nejvíce inovativních firem v Evropské unii má Německo, kde takovéto aktivity vyvíjejí čtyři z pěti firem z oblasti průmyslu a služeb. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnil Evropský statistický úřad (Eurostat). Česko v rámci EU v tomto směru figuruje díky 56 procentům mírně nad průměrem, který je necelých 52 procent.

Naopak Slovensko se nachází hluboko pod průměrem EU. Do nějakých inovací se tam v průmyslu či v oblasti služeb pustilo ve sledovaném období 2006 až 2008 jen 36 procent firem. Méně to v 27členné EU bylo už jen v Bulharsku, Rumunsku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku a Polsku.

Zhruba třetina firem, které k inovacím přistoupily, spolupracovala s jinými podniky, univerzitami či úřady. Zbývající dvě třetiny tyto aktivity vyvíjely čistě z vlastních zdrojů. Nejvíce s někým zvenčí spolupracovaly společnosti z Dánska, kde tak postupovalo 57 procent inovativních firem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Praha převede 600 milionů korun Kongresovému centru na stavbu nové haly

Ekonomika
9. 12. 2025

Nezaměstnanost v listopadu stagnovala na 4,6 procenta, podle analytiků poroste

Ekonomika
8. 12. 2025

Leteckou společnost Smartwings koupí turecký Pegasus. Za 3,8 miliardy korun

Ekonomika
Aktualizováno: 9. 12. 2025 00:08

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV