Nestlé začíná v ČR prodávat veganské a vegetariánské produkty

Ekonomika
19. 3. 2019 18:51
Helena Čápová (vlevo) specialistka na výživu společnosti Nestlé a brand managerka značky Garden Gourmet Helena Veselá.
Helena Čápová (vlevo) specialistka na výživu společnosti Nestlé a brand managerka značky Garden Gourmet Helena Veselá.

Firma Nestlé Česko začala prodávat v tuzemsku veganské a vegetariánské produkty pod značkou Garden Gourmet. Vyrábí je v závodě Tivall v Krupce na Teplicku, který podle ředitele pro korporátní záležitosti Nestlé Česko Vratislava Jandy firma plně vlastní od roku 2016. Dosud se podle něj tyto výrobky prodávaly na 13 trzích v západní Evropě a ve Spojených státech amerických.

Firma bude v českých hypermarketech a supermarketech nabízet Veggie burgery, falafel, špenát, sýr a bazalku obalené v těstíčku, vegetariánské řízky a nudličky. Firma očekává, že těchto potravin ročně prodá v Česku půl milionu kusů. Jídla jsou na bázi sóji a zeleniny.

Zisk české pobočky předního světového výrobce cukrovinek Nestlé Česko předloni meziročně vzrostl o 28 procent na 569 milionů korun. Tržby však firmě klesly o 4,7 procenta na 10,7 miliardy korun. Továrny v olomouckém závodu Zora a závodu Sfinx v Holešově vyrobily přes 58 tisíc tun cukrovinek za více než 5,2 miliardy korun. Nejvíce společnost vyrábí čokoládové cukrovinky, loni šlo například o 5700 tun čokolády Studentská pečeť, 3990 tun tyčinek Margot nebo 974 tun tyčinek Kofila. Firma vyrobila i 1332 tun Lentilek nebo 9762 tun želé. Loňské výsledky zatím firma nezveřejnila. Výstavba závodu v Krupce stála kolem tří miliard korun, továrna byla otevřená v roce 2007.

Autor: ČTK Foto: , Facebook/Zboží&Prodej

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ