Nezaměstnanost v Polsku je nejnižší od září 1990

Ekonomika
7. 6. 2019 07:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nezaměstnanost v Polsku je nejnižší od září 1990. Její míra se v květnu snížila na 5,4 z dubnových 5,6 procenta, uvedlo polské ministerstvo práce. Počet žadatelů o zaměstnání klesl v zemi s 38 miliony obyvatel koncem minulého měsíce na 907 100.

"Pokles nezaměstnanosti zřejmě souvisí s propadem nových žádostí ... stejně jako s růstem sezónních prací daným lepším počasím," řekla agentuře AFP polská ministryně pro rodinu, práci a sociální politiku Božena Borysová Szopová. Týká se hlavně stavebnictví, zemědělství a lesnictví, dodala ve zprávě, kterou ministerstvo zveřejnilo.

Loni v květnu činila míra nezaměstnanosti v největší středoevropské ekonomice 6,1 procenta. V září 1990, kdy země přecházela z centrálně řízeného hospodářství na svobodný trh, se vyšplhala na pět procent.

Nezaměstnanost v Česku v dubnu podle Úřadu práce ČR klesla na 2,7 procenta z březnových tří procent. Počet nezaměstnaných je tak nejnižší od června roku 1997.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/kaboompics

Další čtení

houfnice Caesar

Zbrojovka Excalibur Army měla loni rekordní tržby 83 miliardy Kč a zisk 12,5 miliardy Kč

Ekonomika
15. 8. 2026
mezinárodní letiště Inčchon

Jihokorejské letiště Inčchon se poprvé stalo nejrušnějším na světě

Ekonomika
15. 8. 2026

ČNB dala ČSOB sankci 30 milonů Kč za nedostatky v prevenci praní špinavých peněz

Ekonomika
14. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ