Zadlužená země
Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 08:57

Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • O. H. (4 hlasy) 02.04.2020 09:46

  Ve finační krizi bylo už i Řecko a nic se nezhroutilo. Jen se...

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 02.04.2020 11:09

  Pozaduji referendum o vystoupeni z EU !!!

 • Vlastimil Machura (2 hlasy) 02.04.2020 09:49

  Koruna je v ohrožení a s ní i naše ekonomika. A to vše jen proto,že...

 • Jeroným Pražský jr (2 hlasy) 02.04.2020 14:05

  Jistě, požadují to 4 z 5 hlupáků. Dokud zůstanete negramotným...

 • Karel Hrabě (2 hlasy) 02.04.2020 11:37

  Ozývá se i argument ve prospěch Evropské unie, že sedmadvacítka nemá...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PAPOUŠKOVÁNÍ HLOUPOSTÍ FRANTOU KOCOURKEM. 🤡🦜

1 hlas

LIDI, KAŽDÝ Z TĚCH WEBŮ, POSKYTUJE INFORMACE, KTERÉ VÁM SRA.ČKOMETY PLACENÉ BRUSELEM CHTĚJÍ ZATAJIT!!!!!
PROSÍM CHODTĚ PRAVIDELNĚ NA VŠECHNY TYTO WEBY PRO CELKOVÝ OBRAZ DĚNÍ VE SVĚTĚ.
NEBO CHCETE BÝT JEN ČUČÍCÍ OVCE, KRMENÉ TÍM CO "ONI" CHTĚJÍ A CO "JIM" VYHOVUJE?

novarepublika.cz
vlasteneckenoviny.cz
pravyprostor.cz
sputniknews.com
protiproud.cz
prvnizpravy.cz
parlamentnilisty.cz
ceskoaktualne.cz
svobodnenoviny.eu
outsidermedia.cz
aeronet.cz
tadesco.cz
nwoo.org
zvedavec.org
tydenikobcanskepravo.cz
ac24.cz
bezpolitickekorektnosti.cz

CZEXIT

1 hlas

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/analyza-prokremelskych-webu-evropske-hodnoty-masarykova-univerzita-gregor-vejvodova.A160613_122145_domaci_jw

1 hlas

NEBO SI FAKT MYSLÍTE, ŽE LIDI JAKO MERKEL, MACRON A NEBO I TI NEJUBOŽEJŠÍ Z NÁS JAKO JE MÍSTNÍ JERONÝMOVA EUROBOLŠEVICKÁ TLUPA, TO S NÁMI ČECHY MYSLÍ DOBŘE?
KAŽDÝ Z NICH NENÁVIDÍ ČECHY A ČESKO A KOPU ZA GERMANISTÁN A ZA VÝMĚNU OBYVATEL V EVROPĚ!!!!
UŽ SE KONEČNĚ PROBUDTE.

CZEXIT

1 hlas

I kdyby Merkel, Macron atd. byli tak "hrozní", na základě čeho si myslíte, že ruský nacionalismus nezachází s Čechy tak jak s krymskými Tartary, tj. typu deportace na Sibiř, anebo jak například s Čečenci?

1 hlas

Ozývá se i argument ve prospěch Evropské unie, že sedmadvacítka nemá přímé pravomoci nad zdravotnictvím, takže více pomoci nemůže. Je to pravda? A bylo by lepší, kdyby bylo zdravotnictví v Unii řízeno centrálně?
Není možné centrálně uřídit 27 odlišných systémů zdravotní péče s jiným modelem pojištění, spoluúčasti zaměstnavatele nebo kvalitou zdravotnických zařízení. Pokud si to někdo myslí, měl by se rychle probrat. Nefungovalo by to. Je třeba ponechat zdravotnictví v pravomoci národních vlád. Co lze zlepšit, je výměna informací, snazší obchodování ochrannými pomůckami a zdravotnickým materiálem – a hlavně přenesení jejich výroby zpět do Evropy místo nekonečného outsourcingu do Asie.
Až překonáme pandemii, musíme zahájit kritickou diskusi o vztazích v EU, zlobí se rakouský kancléř Sebastian Kurz. Až jeho osobní nátlak na kancléřku Angelu Merkelovou totiž pomohl vpustit na rakouské území kamiony vezoucí ochranné pomůcky pro tamní zdravotníky. Je podle vás v pořádku, že si státy v této těžké chvíli navzájem blokují životně důležité dodávky? A je Kurzem navrhovaná debata namístě?

Každý stát logicky „kopal“ především sám za sebe a za své vlastní občany. Nedostatek ochranných pomůcek byl ovšem tragický po celé Evropě. Blokování takových dodávek proto v pořádku není. O čem by se proto jistě dalo uvažovat do budoucna, je centrální nákup strategických zásob tohoto materiálu, aby byly členské země EU dostatečně předzásobeny pro podobné situace a nevedly mezi sebou cenovou válku, kdo toho nakoupí více, dříve a na jakém trhu.

Psali jsme:
Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...
Fotogalerie: - Rozvoz jídel
Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...Zavřené hospody a restaurace řeší alespoň část trž...
Očekáváte, že až se situace zlepší, že k takové debatě skutečně může dojít? Nebo to lídři sedmadvacítky nakonec raději nechají být a o dnešních problémech nebudou mluvit?
Spíše se obávám, že eurofederalisté této situace zneužijí, jako to udělali při všech minulých krizích, ať šlo o krizi finanční, nebo migrační, a budou volat po posílení pravomocí EU a dalším oslabení členských států. Už se takové hlasy ozývají, např. od belgického expremiéra, nyní europoslance Verhofstadta. To nesmíme připustit.
Přežije podle vás současnou pandemii i Schengen jako takový?

V současné podobě asi nikoliv. Ukazuje se, že při takovéto pandemii musí mít vlády možnost rychle uzavřít hranice, aby zamezily šíření nákazy. Proto si myslím, že Schengen dozná úprav, rozšíří se možnosti, jak a proč hranice uzavřít. Nikdo ale určitě nechce znemožnit volný pohyb osob natrvalo.
Anketa
Kalousek je připraven na ozbrojený odpor proti Babišově vládě. Šli byste s ním?
Ano, dokážu si to představit
4%
Ne, ani náhodou
96%
hlasovalo: 18653 lidí
Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky. Věc staví tak, že bez jejich emise hrozí celému projektu krach. To však odmítá předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Je podle vás Conteho myšlenka dobrá? Dluhopisy by se líbily zejména jižní části EU. Jaké dopady by měly na Česko?

Myšlenka „mutualizace“ dluhů, tedy jejich společného sdílení, není nová a samozřejmě s ní přicházely hlavně ty státy eurozóny, které měly problémy s dodržením rozpočtové disciplíny – tedy jižní křídlo a také Francie. Teď je ovšem úplně jiná situace, stávající rozpočtové deficity ani státní dluhy nebude nikdo schopen udržet, budou se prohlubovat, jejich pravidla již také EU logicky uvolnila. Přesto jsem přesvědčen, že tato myšlenka neprojde. Narazí to především v Německu, které se oprávněně obává, že by nakonec nejvíc platilo ono samo. Ani státy typu Nizozemí nebo Rakouska nebudou pro. Nás se tato debata tak úplně netýká, ale je jasné, že zásah do struktury budoucích českých rozpočtů bude také značný.

Conte sice mluví o krachu společného evropského projektu, státy jsou ale rozděleny už samotnou otázkou dluhopisů – kromě Itálie jsou myšlence nakloněni například ve Španělsku, v Řecku či ve Francii. Proti jsou Němci, Nizozemci nebo Rakušané. Do kterého tábora byste se přidal vy? Bude nám v tomto sporu případně chybět Velká Británie?
My sice nejsme členem eurozóny, ale z principiálních důvodů si myslím, že ČR by měla být proti tomu.
„Jestli Evropa na něco zahyne, bude to n

2 hlasy

Pozaduji referendum o vystoupeni z EU !!!

4 hlasy

Jistě, požadují to 4 z 5 hlupáků. Dokud zůstanete negramotným hlupákem, vezměte na vědomí, že na váš názor sere_pes.

2 hlasy

Ale taky musis konecne uznat, ze pro nas unie zatim neudelala vubec nic, mimo toho, ze zbakrotovala plno nasich svetoznamych podniku, nastrkala sem montovny, svalne znicila vsechny uciliste, kazdy rok si zapadni banky odvazeji od nas stovky miliard pribilu a nenechaji zdes ani halir. A muzu pokracovat ale k cemu?

1 hlas

https://manipulatori.cz/hoax-taliansko-vyfackalo-eu-a-usa-dakujeme-ze-ste-nas-opustili-aneb-pomaha-evropa-italii/

1 hlas

Ve finační krizi bylo už i Řecko a nic se nezhroutilo. Jen se natisklo více Euro bankovek. V případě Italie to bude podobně. Vždyť se to tak dělá i v USA a to je nejvíce zadlužený stát na světě a na dolaru to vůbec není vidět.
Akorát co je v ohrožení je naše koruna, která stále padá a to jsme na tom relativně dobře. Proč asi???

4 hlasy

Koruna je v ohrožení a s ní i naše ekonomika. A to vše jen proto,že nemáme euro. 🤬

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.