Nové auta se prodávají lépe. Prodejci hlásí desetiprocentní nárust

Ekonomika
23. 9. 2016 12:37
Předání nového auta (ilustrační foto).
Předání nového auta (ilustrační foto).

Prodej nových osobních aut letos vzroste zhruba o deset procent na rekordních 255 tisíc až 260 tisíc vozů. Svaz tak zvýšil svůj odhad ze začátku roku, kdy předpovídal letošní prodej kolem 250 tisíc aut.

Letošní prodej zhruba 260 tisíc vozů odhaduje i Škoda Auto a podobná čísla uvádí i poradenská společnost PricewaterhouseCoopers.

Trh táhnou hlavně firemní zákazníci, kteří mají podíl přes sedmdesát procent. Rostoucí poptávku doprovází u některých značek mírné zdražení. Vyšší ceny řádově o tisíce korun se po prázdninách objevily například u velmi oblíbené Škody Superb nebo u některých volkswagenů.

Odhady potvrzují i dosavadní prodeje. Do srpna se odbyt osobních aut meziročně zvýšil o třináct procent na 172 768 vozů.

Po červencovém více než čtvrtinovém propadu se trh v samotném srpnu vrátil k šestnáctiprocentnímu růstu. První je značka Škoda, následují Volkswagen a Hyundai.  

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Promet na valné hromadě Tatry odmítl navýšení kapitálu pro miliardové investice

Ekonomika
18. 7. 2025

Český státní dluh v pololetí vzrostl o 139 mld. Kč na 3,504 bilionu Kč

Ekonomika
18. 7. 2025

Obchod mezi Čínou a Severní Koreou v pololetí vzrostl o 30 procent

Ekonomika
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ