PepsiCo hodlá v Mexiku investovat miliardy dolarů

Ekonomika
7. 5. 2019 18:11
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Americký nápojový gigant PepsiCo hodlá v letošním a příštím roce investovat v Mexiku asi čtyři miliardy dolarů (zhruba 92 miliard korun), a vytvořit tak tři tisíce nových pracovních míst. Firma uvedla, že investice se uskuteční ve spolupráci s mexickým partnerem Grupo Gepp.

Společnost PepsiCo působí v Mexiku již 110 let. V zemi, která je jejím druhým největším trhem po Spojených státech, zaměstnává kolem 80 tisíc lidí, uvedla agentura AFP.

Nové investice budou podle firmy směřovat do nápojových i potravinářských aktivit, například do výstavby továrny na výrobu chipsů, která zaměstná zhruba tisíc lidí.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Seth Perlman

Další čtení

Elektrárna Dlouhé Stráně je technickým i přírodním unikátem

Ekonomika
20. 6. 2026

Firmy Federal a Remington ze skupiny CSG získaly kontrakt od FBI za 77 milionů USD

Ekonomika
19. 6. 2026

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 3,75 procenta, Babiš to předtím kritizoval

Ekonomika
18. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ