Zhruba pětina uživatelů má v mobilním telefonu internetové bankovnictví a 15 procent v mobilu uchovává PIN k platebním kartám. Naopak 58 procent Čechů si žádné citlivé informace do telefonu neukládá. Vyplývá to z průzkumu operátora SAZKAmobil.
Hesla a jiné přístupové kódy má v mobilu 13 procent uživatelů a citlivé fotografie 11 procent. Téměř polovina uživatelů se přitom obává, že by osobní fotografie z jejich mobilního telefonu mohl někdo zneužít.
"Celých 23 procent dotazovaných v našem průzkumu nevyužívá žádnou z možností zabezpečení mobilního telefonu, tedy ani základní bezpečnostní opatření jako je zamykání displeje," uvedl ředitel SAZKAmobilu Jan Schmiedhammer. Pouze necelá třetina má v telefonu antivirový program, který dokáže odhalit škodlivý kód, a jen devět procent lidí má mobil zabezpečený pomocí biometrických prvků, dodal.
V případě, že by taková služba byla k dispozici, využilo by 13 procent lidí aplikaci ke sledování partnera. Téměř dvě pětiny by sledovaly své děti, čtvrtina seniory a 18 procent domácí mazlíčky.
V Česku je zhruba 14 milionů aktivních SIM karet, z toho 12 milionů v mobilních telefonech a zbytek v dalších zařízeních připojených přes mobilní sítě.
PIN k platební kartě má v mobilu zhruba 15 procent Čechů
Ekonomika
14. 4. 2015 06:00
Hesla a kódy v mobilním telefonu? Tuto cestu volí 13 procent Čechů (ilustrační foto).
Autor: ČTK Foto: ČTK