Sociální reformy
Kdo nepracuje, ať nejí? Abychom se nepřepočítali!

11.09.2011 08:30

Radikální reformu sociálního systému vláda nepromyslela do detailů. Kromě čistších chodníků a drobné úspory dávek můžeme čekat i zvýšení kriminality, ještě více "věčných studentů" i velká morální dilemata.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • hejkal hejkal (61 hlasů) 11.09.2011 09:00

    hezky napsaný, bohužel to potvrzuje jen to, že zákony navrhované...

  • Radek Kohoutek (58 hlasů) 11.09.2011 12:51

    Autor článku to dost zjednodušeně rozdělil na příznivce levice, kteří...

  • kostas kostas (55 hlasů) 11.09.2011 09:54

    toto je už ůplný konec alesponˇnáznaku soc.státu.Upřímě řečeno...

  • Jarda Horník (51 hlasů) 11.09.2011 10:18

    Se zaměstnaností je to jako se vším ostatním v našem Kocourkově. Můj...

  • Květa Marková (49 hlasů) 11.09.2011 16:08

    LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD Hlava první Obecná ustanovení ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
Hlava první
Obecná ustanovení
Článek 4
(1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.
(2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny pouze zákonem.
(3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.
(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

Článek 9
(1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nevztahuje na:
a) práce ukládané podle zákona osobám ve výkonu trestu odnětí svobody nebo osobám vykonávajícím jiný trest nahrazující trest odnětí svobody,
b) vojenskou službu nebo jinou službu stanovenou zákonem namísto povinné vojenské služby,
c) službu vyžadovanou na základě zákona v případě živelních pohrom, nehod, nebo jiného nebezpečí, které ohrožuje životy, zdraví nebo značné majetkové hodnoty,
d) jednání uložené zákonem pro ochranu života, zdraví nebo práv druhých.

Oddíl druhý
Politická práva

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Hlava čtvrtá
Hospodářská, sociální a kulturní práva
Článek 26
(1) Každý má právo na svobodnou volbu povolání a přípravu k němu, jakož i právo podnikat a provozovat jinou hospodářskou činnost.
(2) Zákon může stanovit podmínky a omezení pro výkon určitých povolání nebo činností.
(3) Každý má právo získávat prostředky pro své životní potřeby prací. Občany, kteří toto právo nemohou bez své viny vykonávat, stát v přiměřeném rozsahu hmotně zajišťuje; podmínky stanoví zákon.
(4) Zákon může stanovit odchylnou úpravu pro cizince.

Celý text čtěte:

http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

49 hlasů

Zdravím Květo,
Článek 23 už bychom měli využít, ne? Vždyť oni nic jiného nedělají, než že demontují demokratický řád lidských práv a svobod.

30 hlasů

Také zdravím,
letos to asi ještě nebude, ale příští rok, až lidem dojde, jak moc jim ubyde z rodinného rozpočtu. Jen se bojím, že to už nebude samet.

31 hlasů

Autor článku to dost zjednodušeně rozdělil na příznivce levice, kteří chtějí živit povaleče na úkor pracujících a pravičáky, kteří podporují tuhle "reformu". Dle mého názoru ale vytváření umělých pracovních míst, které nikdo nepotřebuje a zaměstnávání masy úředníků, kteří budou honit lidi po úřadech a stavět je do role nevolníků, není vůbec to, co by chtěl pravicový volič. Tahle reforma je šitá na míru úředníkům, pořadatelům různých rekvalifikačních kursů a "profesionálním nezaměstnaným", kteří v tom umějí chodit. Skutečná reforma musí lidi motivovat přirozeným způsobem a chovat se ke každému stejně - dobře to navrhovala ODS ve svém programu z roku 1996, bohužel od toho upustila.

58 hlasů

Problém bude asi v tom,že idea levice či pravice je už dlouho vyprázdněná.Já tedy nikde nevidím rozdíl mezi pravicí a levicí.Podívejte se na obce a města v celé republice.Jakmile jde o kšefty a moc idea jde do hajzlu s argumentem,že obecní chodník není ani pravicový ani levicový.Z jakých tradic asi vyrostla idea pravicovosti či levicovosti?Ž e by svazáci chodili do večerní školy a hltali Keynese či Friedmana?Nevěřím jim ani slovo o ideích.Jde jen o moc,pašalíky a vysávání veřejných peněz.

33 hlasů

Pěkný, ale tomuhle "kdo příští rok za menší krádeže dostane veřejně prospěšné práce nebo vězení, pohorší si méně, než kdyby ho to stálo neveselý, ale přece jen pohodlný život na podpoře" moc nerozumím. Co tím chtěl autor říct? Že veřejně prospěšné práce nebo vězení je lepší než " neveselý, ale přece jen pohodlný život na podpoře"?

33 hlasů

Reforma veřejných rozpočtů vůbec nereflektuje příčiny.Vezměte si,že pracujete a vytváříte nějakou hodnotu,jež je definována v penězích.Formou daní přímých a skrytých si kupujete jednak služby státu (policie,soudy,úřady aj) a jednak se solidarizujete se sociálně potřebnými (důchody,nezaměstnaní,nemocní aj.) Prob lém není v tom,že by bylo málo peněz anebo malá produktivita práce jak řekl Klaus,ale v chamtivosti,korupci,zlodějinách opod.Vyvádění veřejných prostředků z našich daní pro několik tisíc vyvolených musí být někde znát a někdo to musí zaplatit.Každá rodina,udělá-li někde chybu v hospodaření,reflektuje především příčinu.Jestliže Klaus prohlásil,že jsme málo produktivní,tak by měl začít on a jemu púodobní u sebe.Měřeno ekonomickými úspěchy jeho vlády,je jeho produktivita katastrofální.Ono totiž vůbec nejde o to,kopete-li příkop ,který je dlouhý sto metrů za týden,ale jde o to k čemu ho budu potřebovat,jakou má hodnotu a jak ho prodám.Můžu se sedřít k smrti na nesmyslném díle či výrobku,ale bude to k ničemu.Takže,pane Klausi,jak je to s tou vaší produktivitou?A navíc jetliže těch několik tisíc hlavounů rozkrade polovinu hodnoty mé práce,tak holt něcdo není v pořádku a může se reformovat do nekonečna.Svědčí to především o právním prostředí naší republiky.

49 hlasů

Přesně tak, kdyby ti zmr*di nekradli veřejné peníze, tak můžou snížit jak daně, tak i schodek státního rozpočtu.

37 hlasů

Se zaměstnaností je to jako se vším ostatním v našem Kocourkově. Můj dlouholetý známý přišel nedávno ve věku 57 let o práci. Téměř celý život pracoval jako programátor, začínal ještě na sálových počítačích SMEP (SM5211,5212). Jazyky Cobol, Fortran, Pascal. V poslední době webové aplikace ASP, PHP, SQL.
Jako programátor by tedy měl mít nabídek na výběr... ALE musel by být tak o 20-30 let mladší a bydlet v Praze. A tak to vypadá, aby nepřišel o podporu, že bude absolvovat rekvalifikační kurz výpočetní techniky - nejspíš ho někdo bude měsíc učit co je to klávesnice, soubor a k čemu je dobrá myš :o)))

51 hlasů

toto je už ůplný konec alesponˇnáznaku soc.státu.Upřímě řečeno takovej stát,kterej pro lidi nic nedělá je nám na hovno.

55 hlasů

Kdo nepracuje, ať nejí !

Dnes to zní zprava, v padesátých letech to znělo zleva!

Stejně jako "dědeček a babička, ujídají chlebíčka" !

Jako za komunistů a přitom se z nich pravičáci můžou při každé příležitosti "posrhat" !

47 hlasů

hezky napsaný, bohužel to potvrzuje jen to, že zákony navrhované vládou situaci moc neřeší, spíš zadělávají na problémy. Přesně tak jak píše autor, jsou to zákony dělané pro extrémy a ne pro 90 % běžných lidí. At už vezmete sociální dávky, důchodovou reformu, dph, atd.

61 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov