Faktor S

Různí spotřebitelé
Útok na žaludek. Je Čechům jedno, že jedí odpad?

07.08.2011 08:30

V obchodních řetězcích se prodávají potraviny pochybné kvality. Podle řady odborníků jsme odpadkovým košem Západu. Českému spotřebiteli to však - zdá se - nevadí. Hlavně že je to v akci…

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jarka Děvčica (157 hlasů) 08.08.2011 17:25

  já pamatuji za komančů jen jedno ( jako učnice), že jsme míchali...

 • Mudrlant (86 hlasů) 07.08.2011 09:39

  Co začít normou pro velikost písma, kterým je napsáno složení na...

 • Luboš lug70 (85 hlasů) 07.08.2011 10:22

  A co se tak vrátit k potravinářským normám z 80 let,které byly daleko...

 • eM Felix (82 hlasů) 07.08.2011 12:09

  Máš v tom guláš synku. To nebylo olovq, ale polychlorované bifenyly...

 • daniel Pink (68 hlasů) 07.08.2011 11:07

  20 let po revoluci se životni podminky dostavaji na uroven 19...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jarko Děvčico částečně máš pravdu a le jen částečně.Jsem kuchař a tři roky jsem dělal vedoucího obchodu na vesnici a že by lidé kupovali špatné jídlo to je nesmysl.Máslo mělo záruku týden pak ho nikdo nechtěl,sýry tavené záruka měsíc, a staré rohlíky nebo chléb to by mi lidi hodili na hlavu, měkké salámy se museli prodat nejdéle do 48hod a pak se měli zlikvidovat a tak to bylo téměř u všeho a že se dělali podvody jako dnes tak to je v lidech a co se týče těch salátů tak ten pokud je správně vyroben tak vydrží ve stejné kvalitě i tři dny.Dokonce je chutnější pokud je správně uskladněn,protože se rozleží chutě.Dnes má díky éčkám každá potravina dlouhou záruku a protože dříve ečka nebyla jak si myslíš tak trvanlivost byla malá.Studená kuchyně oproti dnešním výrobkům úplně jiná kvalita a hlavně chuŤOVĚ SE TO NEDÁ POROVNAT.BYLY I VÝJIMKY ALE TY BUDOU VŽDY.Takže shrňme si to a pak dojdeme k názoru,že většina potravinářských výrobků je daleko horší kvality a nebýt éček tak nevydrží ani dva dny A O KVALITĚ KROMĚ TĚCH SUPERDRAHÝCH POTRAVIN JE ZBYTEČNÉ DISKUTOVAT.DNES JE NESROVNATELNĚ BOHATŠÍ A DOSTUPNĚJŠÍ SORTIMENT A NEJEN POTRAVIN ALE ZA JAKOU CENU??jEN TAK NAMÁTKOU TOMU CO SE DNES NAZÝVÁ Gothaj tak to nemá s tímto salámem nic společného.Ať je dražší ale dá se jíst.a mohl bych pokračovat.Dokonce jsem se phádal s dcerou když mi řekla,že jim chutná drůbeží Mortadela za 60 kč a já jí řekl,že jsou to s prominutím srač-y a protože jsem to i ochutnal jen jsem se utvrdil v tvrzení,že češi snědí s prominutím i ho--o když je laciné.Ahoj.-

11 hlasů

Jana Svobodová 08.08.2011 17:13
Jarka Děvčica 08.08.2011 17:25

Milé dámy,
je neuvěřielné, jak dokážete kálet do vlastního hnízda tím, že hájíte tenhle šlendrián. Jaruško, podvodníci byli za komunistů a jsou i dnes. Jestli jste míchali do salátu staré a zelené salámy, bylo to jen z toho důvodu, že ty čerstvé jste ukradli a váhu ještě nastavovali bramborami nebo mrkví. Na výrobu potravin (včetně lahůdek) existují normy - tedy na 1kg bramborového salátu je logicky potřeba 1 kg surovin (to je fyzika a matematika děvenky). Stejně tak řezník vykouzlil roštěnku z předního masa a vepřovou kýtu na řízky z plecka. Právě tito zloději, co okrádali za bolševika, privatizovali za půl darma provozovny a nechali je následně (až na malé výjimky zkrachovat).
Janičko, jestli jste jedli doma gumové rohlíky a kupovanou marmeládu, byla to chyba vaše nebo vaší maminky (babičky), Já housky a rohlíky dětem pekla doma. Kompoty a zavařeniny jsem nikdy nekupovala, doma jsme zavařovali (stejně jako dnes). Pro vajíčka jsem jezdila na vesnici a maso kupovala ve velkém a připravovala si polotovary do mrazáku - také to stále děláme. Uzeniny se kupovaly v učňáku, kde měli vlastní prodejnu a dodržovali normy (nekradli). Brambory, zeleninu a ovoce jsme si částečně pěstovali na chalupě, částečně kupovali od místních. Prostě, když člověk nebyl hloupý a líný, uměl si poradit.
Janičko, vy moc argumentů nemáte, proto používáte ivektiva. Tím nám však dáváte možnost udělat si na vás názor.

23 hlasů

já pamatuji za komančů jen jedno ( jako učnice), že jsme míchali starý vlašák s novým vlašákem ( pařížákem atd..) a do toho jsme dávali staré salámy. Nebo nás vedoucí kšeftu nutila omývat salámy octovou vodou, když už byly lepkavé a lehce zaváněly. Staré rohlíky se míchaly do čerstvých, atd..to jen info pro ty co zde nostalgicky vzpomínají ( věděli jste prd co jste žrali a kdybych k tomu řekla nějaké povídání o výrobě masných výrobků, nebo skladování mléčných výrobků, to by se vám žaludek otočil).

157 hlasů

Samozřejmě - já si to pamatuji taky tak. Gumové rohlíky, obvykle den nebo dva staré, ředěné saláty, nazelenalé salámy. Jednou jsme našli v džemu zavařenou myš - to byly ty socialistické "přísné" normy. O tom, že by na konzervách či skleničkách bylo uvedeno, čím je to konzervované si samozřejmě taky jen mohli nechat lidi zdát. Kamarádův tatínek dělal ve Frutě, tak tam kamarád chodil na letní brigády - zavařeniny pak odmítal jíst.
Jenže vyprávějte to někomu, kdo tvrdí, že ve Frutě stáčeli Coca - Colu (v nejlepším případě to mohla být Kofola) a myslí si že tomu někdo bude věřit :)

21 hlasů

Oni ji tam nestáčeli, ale vyráběli. Dovezl se jen koncentrát. A Kofolu od Coca-Coly ještě rozeznám.

20 hlasů

Pamatuji si na Coca-Colu, která se plnila v modřické Frutě. Pracovali tam oba moji rodiče a mohli si koupit "zmetky" za 1kčs. A tu chuť si pamatuji dodnes. Když ji dnes koupím ve 2litrovém balení, tak se chuťově ani zdaleka nemůže přiblížit té komunistické.

23 hlasů

To se dalo čekat. Pár bolševiků nezapomene okamžitě napsat lži na kvalitu komunistických potravin (já si je pamatuju! když už náhodou byly, byly obvykle výrazně horší než ty dnešní špatné, nemluvě o tom že jak už tu někdo napsal byly výrazně dražší než kvalitní potraviny dnes) ostatní se dožadují zákazů a příkazů a velkých písem a podobně - prostě klasika - postarejte se o nás, hlídejte kvalitu za nás, my za nic nemůžem, hlavně ať je to levný a zbyde nám na pivánko, cigára a Blesk. Jenže fakt je ten, že za současnou snižující se kvalitu potravin můžou právě jen a jen lidi, co je kupují. Realita je holt taková, že si západní dovozci zvykli, že Češi snědí vše, jen když to bude levné. Tak se podle toho zařídili. Kdo chce kam...

19 hlasů

Máte sice pravdu, ale jen částečně. Oni ti důchodci na to kvalitní jídlo opravdu nemají.

20 hlasů

Pár možná jo, ale to jsou spíš výjimky... Rozhodně to neplatí plošně. Náš soused je třeba důchodce a před týdnem si koupil novou Fabii. Ja bych na ni neměla.

16 hlasů

V důchodu ještě nejsem, ale už teď vím, že budu mít minimální důchod. Bohužel budu mít jen ty kvalitní potraviny, které si vypěstuju doma (dokud mi bude sloužit zdraví), to ostatní bohužel budu i nadále kupovat jen to nejlevnější. Novou Fabii nebo jiný dopravní prostředek si stoprocentně do smrti nekoupím. Budu ráda, když mi nespadne barák na hlavu.

13 hlasů

Hele nevím co jiné potraviny, ale jistého velmi oblíbeného nápoje se musím zastat - na SK a CZ se vyrábí, nicméně se v každé zemi liší kvalita vody a používaný cukr (v CZ v tuhé formě a na SK tekutý - pouze kvůli použité technologii). Nevím co vy ostatní, ale jím co chci a piju co chci, přemýšlet co do čeho dávají tak se nenajím...

23 hlasů

Dnes si stačí vybrat. Jak obchod, kvalitu, výrobce, sortiment i cenu. Zajímavé je, že lidi ten tzv. odpad kupují opakovaně. To se cpou něčím co jim nechutná? To bych tedy nedělal.

24 hlasů

Ano, cpu se i tím, co mi nijak zvlášť nechutná, protože něčím se člověk nasytit musí. Rozhodujícím kritériem je pro mne bohužel cena.

9 hlasů

Masová produkce BIO potravin ? ANO , JDE TO ! Doporučil bych všem návštěvu Srbska. Tam se potraviny vyrábějí absolutně bez chemie na malých hospodářstvích. Když tam vlezete do obchodu , sýry, salámy, ... jsou od výrobců z okruhu 30 km. Není jich tam 50 na výběr ale třeba jen 7. Neexistují tam Teska, Lidly a pod . Jogurt z Německa tam nepotkáte. Všechno je lokální produkce. Kvalita na naše poměry uplně excelentní. Ceny o něco nižší , než standartní chemo/soja/produkce u nás. V restauracích mají neskutečná masa od těch krav a ovcí co se pasou kolem. Prostě bašta.
Jo , a nic tam nevyhovuje normám EU.:-/

32 hlasů

UŽ JSI ČET ČESKÝ SVĚT ?? http://cms.kcbrno.webnode.cz/cesky-svet/

16 hlasů

Těm kašparům, co vzpomínají na gothaj za socialismu.

Máte možnost si kupovat potraviny relativně stejně drahé. Plat tehdy = 3000 měsíčně, šunka = 90 Kčs/kg, gothaj = 30 Kčs/kg.

Kupujte si dnes salám nejméně za 200 Kč/ kg a šunku za 600 Kč/kg. Nebudete nadávat :-)


Dokud zákazníci budou supermarketům v průzkumech říkat, že nejdůležitější je cena, budou se dále prodávat sračky - třeba párky plné sóji, pařátů a kůže za 60 Kč/kg.

21 hlasů

Ceny jednotlivých potravin si už nepamatuju, přiznávám. Vzpomínám si ale, že např. nájemné nebo doprava byla za hubičku. Jízdné vlakem do sousedního města stálo šedesát haléřů, dnes asi osm nebo deset korun. Studenti platili cca 50 korun za bydlení na kolejích a jedno jídlo stálo 2.60, bylo možné získat prospěchové stipendium... Osobním vlakem jsem do místa svých univerzitních studií (160 km) platila 11,.50 (studentská sleva) Mléko stálo 2 kč, dnes stojí bílá chemická sloučenina v krabici, která vydrží i mimo ledničku, cca 14 Kč.

10 hlasů

Zdá se, že obyvatelům naší země nevadí, že žijeme v naprosté mravní žumpě, a tak nám zřejmě nevadí ani to, že nám v obchodech za stále vyšší ceny prodávají odpad a že si produkty, které bychom si v dobré kvalitě dokázali sami vypěstovat či vyrobit, necháme vozit (zřejmě v rámci "maximální ekologičnosti a "boje proti klimatickým změnám") kamiony křížem krážem po celé Evropě či si je necháme posílat až ze zámoří. Dlouhý transport a skladování jim asi na kvalitě taky nepřidá. Jak to zpívá Svěrák v "Dobytí Severního pólu"? "Tam kde by, tam kde by hynuli sobi, Čech se přizpůsobí!" :-)) Opravdu jsme to za těch 21 let dotáhli daleko, až do háje zeleného (na místě by byl ještě mnohem expresivnější výraz)

32 hlasů

Dost to překrucujete. Ono ne že jim to nevadí, že se tam prodává odpad, oni ho sami chtějí tím, že ho kupují víc než jiné potraviny jen proto, že je levný. Jinak zřejmě moc nevíte o principech obchodu - kdyby to byli místní výrobci schopni vyrobit, nikdo by nic nedovážel. Jenže oni nejsou, popř. jsou, ale dvakrát dráž...

19 hlasů

Asi nevíte, že zemedělci ze "starých" zemí EU mají cca 2x větší dotace než zemědělci čeští - čímž se EU sychruje, aby zemědělci z nových zemí nemohli starým konkurovat a být rovněž levnější.

21 hlasů

chceme to levně, platíme televizi a karla gotta, ty si pošmáknou lépe..většinou ale jde o věci na konec trvanlivosti, lépe konzumovat už před obchodem..kdo jí mletý sajrajt, rozumu nemá, u mně to odmítají i psi

18 hlasů

Já jsem jednou podlehla reklamě a koupila jsem sousedovic kočce nějakou konzervu pro kočky. Reklama: Dávejte jen za odměnu. Kočka se toho ani netkla. Ani slepice to nezobali.

24 hlasů

opr. nezobaly

15 hlasů

Nedávno jsem byla dokonce překvapena, že v seriálu RETRO přiznali, že kvalita potravin byla podstatně lepší. Neexistovaly náhražky. Dováželo se tady vepřové z Číny a tohle maso se dodávalo do salámu a pod.

39 hlasů

To bylo velmi zajímavé Retro ! Omlátit to všem fanatickým antikomunistům o palici !

33 hlasů

Jistě, že se kvalita jídla rapidně zhoršila, kdo pamatuje chuť jídla za komára a srovná to s dneškem, je to žalostné. To co bylo za komára standartem, to je dneska nadstandartní a drahé. A šunty jsou nejen v jídle, taky třeba v nábytku apod...Kdyby Ikea prodávala na západě to co tady, dávno by zkrachovala... Je to děs, kam jsme se dostali... a bude hůř...

43 hlasů

Ano, také nostalgicky vzpomínám např. na výtečné Trojské smetanové jogurty, na masové (nikoli sojovo-chrupavko-kožené) párky a špekáčky......kdybych si teď chtěl tak kvalitně hodovat, tak nezaplatím léky nebo inkaso......

42 hlasů

Jó, jó, špekáčky !
Nebo gothaj !
A párky v Koruně !
jejda !

32 hlasů

Myslím, že i dnes jsou v obchodech kvalitní potraviny, které dokonce po přepočtu na průměrnou mzdu vycházejí levněji než za socialismu. A pokud jde o nábytek, nikdo Vás nenutí nakupovat v Ikea. Jsou desítky jiných firem a dokonce nebudete muset ani na nábytek čekat půl roku či někoho podplácet, jako za socialismu..

21 hlasů

Když jsem byla ještě za komančů na západě, byla jsem nadšená z toho, jak to maso , salámy a pod vypadalo. Ale do doby, než jsem to ochutnala.Tehdy jsem si začala vážit socialistického potravinářského průmyslu.

37 hlasů

...za komančů na západě... a pak se vrátit a vychvalovat socialistický potravinářský průmysl, to je síla! :-))) Kdo to nezažil, doufám, že neuvěří :-))

24 hlasů

Ďáblovi sluhové mají připraveno daleko lepší "krmení" lidi. Bylo zjištěno, že ve výkalech je stále velké množství živin a tak se uvažuje o jejích využití v potravinářském průmyslu.
Nevadí Vám pedofilové, nevadí Vám homosexuálové... můžete klidně pojídat vlastní výkaly.

25 hlasů

Hlavně že to nevadí pravicovým fašounům, na takových sračkách vydělávat.

15 hlasů

Nedávno jsem zakoupila papírové utěrky, které páchly tak odpudivě, až jsem si pomyslela, jestli snad nejde o výrobek zhotovený prostřednictvím recyklace použitého toaletního papíru:-))

21 hlasů

to je ta recyklace! Ani zrno nazmar

21 hlasů

Za komunistů existovaly oborové normy,které určovaly složení výrobku a technologický postup výroby.Prvním krokem po revoluci bylo zrušení těchto norem a puštění dodavatelů z řetězu.Bohužel státní orgány,potravinářská inspekce,hygiena a další pašaliky pouze pobírají plat a svoje úkoly neplní.Vláda a její orgány to nezajímá,myslím si tedy,že v této aktivitě je nepotřebujeme.

39 hlasů

jen nevím, podle čeho se má ta státní inspekce držet, když nejsou určené žádné normy. Oni tak mohou kontrolovat pouze nezávadnost potravin, ale ne kvalitu.

23 hlasů

Bohužel tomu, kdo psal tento článek, nedošlo, že jídlo je jediný zbývající výdaj, na nemž můžou lidé ještě ušetřit.

33 hlasů

A mimochodem je úplně jedno, kdo je nahoře: Modří, oranžoví, rudí či žlutí s růžovými hvězdičkami...Každý myslí en na sebe a své koryto.

27 hlasů

eM Felix - Umíš napsat něco jiného, než kloaka a něco o smrdění. Vždyť si opravdu ubohý. Tady smrdíš hlavně ty.

24 hlasů

A co nesmyslné blábolení o "mladých pošťácích", to je v pořádku ?

24 hlasů

Zjisti si koho se zastáváš a pak kritizuj.

45 hlasů

mi je jedno kdo to je, mi se nelíbí tvoje přiblblé příspěvky. Dělá se mi z nich špatně.

19 hlasů

Mě se taky nelíbíš opičko a nic s tím nenadělám. Takže ses tím co tu píšu budeš muset smířit taky Mimochodem nejsi Pruudičův klon? Něco cítím.

27 hlasů

jedním slovem - blb!

19 hlasů

Máš pravdu. Jsi.

31 hlasů

Stále slyším o tom jak nakupujeme laciné potraviny.Obzvláště je populární slovní spojení "Češi jsou orientovaní na cenu",myšleno co nejlaciněji.Proč pro boha neřeknou to že velká část populace na jiné nežli laciné potraviny nemá.Přece si nikdo nemůže o nás myslet že jsme jsem taková prasata a libujem si v tom laciném šmejdu.Pravda je ta že si dražší prostě nemůžeme dovolit,né že nechceme ale mi na ně nemáme!Druhou věcí je to že za stejné peníze např. v Německu mají vyšší kvalitu.Navíc před pár dny EK schálila to že ve východní části EU mohou prodávat tytéž potraviny v nižší kvalitě.Prý kvůli naší specifické chuti.

52 hlasů

Za vsechno muzou Nemci. I za to, ze jsi prase soudruhu ...

17 hlasů

Prase si ty protože ti smrdí kloaka modřino

33 hlasů

Když se sem dováží samej odpad, tak si asi nic lepšího nekoupím,že?

28 hlasů

Člověk se může kvalitně najíst i za málo peněz. Kdo říká že ne, je prostě líný. Jsem student s podprůměrnými příjmy, a přesto nepovažuju za nutné kupovat si a jíst odpadky. Ono stačí trochu pozorněji číst složení a nebýt líný se ptát.
Problém Čechů je, že si to nedokáží selským rozumem spočítat - když budu kvalitně jíst, nezkazím si žaludek. Naopak neustálá konzumace nekvalitních potravin vám může hodně pošramotit zdraví - a náklady na léky se pak setsakramenstky prodraží.
Navíc, když si spočítáte, kolik stojí deka čistého masa v kvalitním salámu a kolik stojí deka masa v salámu, kde je jeho podíl minimální, vyjde vám nakonec ten dražší salám levněji. Jen toho nesmíte chtít moc za málo peněz.

40 hlasů

Vy musíte mít něco s hlavou : už několik příspěvků tu říká, že kvalitnější jídlo by všichni rádi, ale když má kupř. důchodce na jídlo 1500 měsíčně (tedy vč. drogerie a ševce ap.), tak si těžko budete vyskakovat.

25 hlasů

čertovo kopýtko - Máte sice pravdu, ale snažíte se marně. Komu se nechce myslet, nebude. A svádět všechno na ostatní je tak pohodlné...
rab a ostatní - Jasně - všichni jsou tu přece jen důchodci, všichni třou bídu a nikdo nemá na nic. Buď se vzpamatujte a nebo si zjistěte kolik se prodá nových aut, které si bohatí lidé prostě nekoupí (dacia, fabia, malé korejské mrchy) a za kolik. A nebo kolik lidí vyráží na dovolenou k moři... A možná by nebylo marné také dodat, proč má ten váš důchodce jen 1500 na jídlo, když má důchod 10.000? Není to třeba tím, že těch 8500 dá za nájem třípokojového bytu, ve kterém už bydlí sám?

17 hlasů

Vás zřejmě živí rodiče, jinak byste věděla, že 1+1 , cca 42 m2 celkem i s WC a předsíní, ve 100 let starém domě = 5.500 + 2.000 energie (waw, bojler) a poplatky , léky měsíčně podle potřeby od 300-500. Vidím to na manželčině přítelkyni, moc veselá není.

26 hlasů

Trvám si na tom, že na zdravé jídlo není třeba moc peněz, když člověk umí trochu vařit a při nákupu a výběru surovin používá kromě kalkulačky taky hlavu.

18 hlasů

Jsem kuchař a jestli si myslýš,že z hovna lze dobře uvařit tak jsi úplně někde jinde.Ano nemusí to být vždy to nejdražší ale taky ne nějaké levně sra--y.A to jakým stylem se dnes vaří tak na ty polosyrové,neprovařené rychlovky tak na ty musí být suroviny kvalitní.A nekoukejte se na pořady kde vaří tzv. mistři umělci,protože je to vše polsyrové,dpkonce i vepřové maso což je nebezpečné a hlavně by vás to stálo tolik,že by se vám protáčely panenky.Dnes je to spíš zdobení a úprava a s normálním vařením to nemá nic společného.Ty minutková jídla to se naučí každý trouba a rozdíl je jen v úpravě a aranžmá.Takže piš čemu rozumíš.

12 hlasů

Ty si fakt chytrej kluk.

32 hlasů

Vidite, mladej kluk chytrejsi nez starej, primitivni parez, ktery se laduje pomyjemi.

14 hlasů

Koukám že se ti zase naplnila kloaka a hned to tu zasmrdělo dobytku. Jdi se umejt ty prase.

27 hlasů

Pro západ jsme odpad - tak nám posílají odpad (nadlidi )

28 hlasů

A kdo sem ten odpad dováží? Češi. České překupnické firmy.

45 hlasů

O tyto sračky je zájem a proto tady budou asi navždy.Stejně tak tady pořád prosperují restaurace a hospody s mizerným jídlem a pivem připomínajícím moč.Narazit na dobrou hospodu na severní Moravě je opravdové umění,já vím tak o šesti sedmi.Zbytek je žumpa.

38 hlasů

Tím se leccos vysvětluje, vymetáš hospody !

18 hlasů

Tentokrát se ho musím zastat, protože má v tomhle případě pravdu.

20 hlasů

Nemá!
Ty hospody prosperujou jen proto, že lidi nemají na to, aby si zašli někam do lepšího! v tu ránu by zkrachly!

21 hlasů

Tak už aspoň víme proč je tak hloupý.

19 hlasů

To jsem měl na mysli!

17 hlasů

"Želvy nežeru..!!!"

26 hlasů

To my víme že žereš hovna.

26 hlasů

Možná by jste měl , ať vás napadne taky něco jiného než KRAVINA !

20 hlasů

Kybych měl průměrny plat,kupoval bych zdravé potraviny.Bohužel mám podprůměrny a tak musím kopovat na co mám

28 hlasů

Nesmíš být "lempl" hňupe..!

22 hlasů

Jsi idiot když tak soudíš,rád bych Tě potkal a dal Ti jednu mezi oči

30 hlasů

Znám hodně lidí, kteří si v těchto "humusech" naopak libují...

18 hlasů

20 let po revoluci se životni podminky dostavaji na uroven 19 stoleti--nejdraši najmy k poměru k platum v Evropě,nedostune lečeni a leky,žradlo jako odpad,arogance povyšenych pravicovych politiku,mafianske praktiky,loajalita novinařskeho stada....

68 hlasů

a kdo ťa tu drží ukňučená tlamo..!

20 hlasů

Ještě prcáš s kozinkou Bohuši?

45 hlasů

To je asi taková blbost, jako když se (na jiném serveru) největší vládní idiot Drábek diví, že Češi nešetří peníze!

39 hlasů

Ráda bych jedla jen kvalitní potraviny, ale prostě na to nemám.

59 hlasů

Ano, pro mnohé je to těžké, ale na druhou stranu se zkuste zamyslet. Je lepší je si uvařit, než kupovat párky, sekané a podobná svinstva. Pekáč zapečených kvalitních těstovin s brokolicí a kvalitním sýrem Vaši kapsu nezruinuje a navíc toho bude veliký pekáč na dva dny pro celou rodinu. A tak by se dalo pokračovat. Paradoxně ty hnusné ošizené potraviny stojí nejvíc, takže nekupovaat a vařit!

27 hlasů

Co začít normou pro velikost písma, kterým je napsáno složení na výrobku? U cigaret to jde, tak to musí jít u všeho ostatního. Pokud je výrobek malý, ať mají na pultě letáček s písmeny, na které si nemusím brát lupu... :o)

86 hlasů

A co se tak vrátit k potravinářským normám z 80 let,které byly daleko přísnější než dnešní importované z EU.

85 hlasů

Tomu nevěřím (to neznamená že to není pravda, ale prostě nevěřím). Když k nám za bolševika jeli cizinci, občas měli i seznam potravin, kterým se tu mají obloukem vyhnout (proč by ho asi měli, že). Pak si vzpomínám na aféru, že v mnoha družstvech měli žlaby natřené barvou s olovem a to se dostávalo do mléka. Začalo se to odstraňovat až po pádu rudých, ti to nesledovali (asi ;-)

24 hlasů

Máš v tom guláš synku. To nebylo olovq, ale polychlorované bifenyly který byly obsaženy v barvách kvůli kladným vlastnostem. O jejich škodlivosti se původně nikde na světě nevědělo a když se na to přišlo tak se konalo i za těch komoušů. Takže nejdřív si něco ověř a pak plácej kraviny mudrlante.

82 hlasů

Jj. A do dneška je nám sem (PCB) vozí Čína ve svých výrobcích.

26 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.