• Mezi Mosteckou uhelnou a teplárenskou United Energy vypukl střet ohledně výše dodávek hnědého uhlí. Rukojmími je přes sto tisíc lidí na severu Čech. Bojují proti sobě bývalí spojenci Pavel Tykač a slovenská J&T. Obě strany ruku v ruce vydělaly mnoho miliard korun na akciích ČEZ. Nyní se snaží vychýlit poměr sil na svou stranu. Za Tykačem stojí zejména partneři Antonín Koláček a Luboš Měkota, Slovákům drží palce především šéf ČEZ Martin Roman. Výsledek střetu bude mít značný vliv na budoucnost české energetiky a zřejmě další směřování Romanovy kariéry.
• Jiří Šimáně, jeden z nejúspěšnějších českých byznysmenů, přišel s nápadem, jak významně eliminovat hamižnost a nemravnost státních úředníků. S velkou mírou nadsázky navrhuje převzetí čínského modelu potírání korupce ve státní správě. Ten říká, že bude zastřelen každý, kdo z ní byl usvědčen. „Jen se obávám, aby to státní správu nerozkolísalo,“ dodává.
• Švýcarský Curych je zaslíben arbitrážím. Vede ji tam se svým západoevropským partnerem i jeden z nejbohatších mužů v Česku.
Ve společném podniku, jehož hodnota dosahuje jedenáctimístné cifry, to v poslední době poněkud skřípe.
• Exministr Vladimír Mlynář už ví, co znamená takzvaný polibek smrti. V roce 2003 se sešel s Petrem Kellnerem. Rádiu tehdy řekl, že byl zvědav, jak nejbohatší Čech vypadá. Minulý týden byl odsouzen na pět a půl roku. To jistě nemůže nesouviset. O polibku smrti už ví své bývalý ministr financí a dlouhodobě arestovaný Ivo Svoboda.
Poradce mu dělal druhý nejbohatší Čech Pavel Tykač.
• Ačkoli se zdálo, že Wallenbergové patří do starého železa, není tomu tak. Bleskovou akcí přeplatili americké Blackstone Group a Clayton Dubilier & Rice a získali přes holding Investor za 2,85 miliardy eur Mölnlycke Health Care. Jedna z továren švédské firmy leží v Karviné. Mölnlycke je významným producentem chirurgických prostředků na jedno použití a výrobků pro hojení ran.
• Devětadvacátého dubna oslavil pětapadesáté narozeniny Tamás Erdélyi. Rodák z Budapešti je známější pod jménem Tommy Ramone. Bubeník patřil mezi čtveřici zakladatelů slavných Ramones, první skutečně punkové kapely v historii. Ten, koho američtí Ramones zajímají, může nasednout na pražském hlavním nádraží (šesté nástupiště) na expresní vlak EC 176 a vyrazit do Berlína, kde je Ramones Museum.