• Jiří Malúš je trestně stíhán. To jistě není nic příjemného. Těšit se ale může z výsledku svého holdingu Agropol Group. Uskupení zhruba čtyřiceti firem loni vydělalo 702 milionů korun po zdanění. Tržby přesáhly třináct a půl miliardy korun.
• České aerolinie mají nový plán. V posledních letech je už několikátý. Tentokrát ho připravil tým vedený prezidentem Radomírem Lašákem. Z původního, který připravil 7 Jaroslav Tvrdík a spol., nezbyl téměř kámen na kameni. Tvrdíkovci zřejmě dělali téměř všechno špatně. Tedy minimálně podle Lašáka a jeho lidí.
• Vladimír Heluz je veleúspěšný továrník. Cihelna Dolní Bukovsko v jižních Čechách mu za poslední tři roky vydělala téměř 230 milionů korun po zdanění. Čtyřiapadesátiletý Heluz je jediným majitelem cihelny.
• Miliardář Pavel Sehnal zainvestuje stovky milionů korun do dostavby plaveckého areálu v Čestlicích u Prahy. Největší tuzemský akvapark by měl být v plném provozu příští léto.
• Netušený majetek katolické církve utěšeně vzroste. Odvolací senát pražského městského soudu rozhodl, že jí definitivně patří katedrála svatého Víta a přilehlé nemovitosti v areálu Pražského hradu. Stát se ale ještě nevzdává a podá prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových dovolání k Nejvyššímu soudu.
• Rallye na pražské burze pokračuje v plném tempu. Energetický holding ČEZ dokonce na krátký čas ztratil pozici titulu s nejvyšší tržní hodnotou. Předstihla ho rakouská Erste Bank. Na konci týdne byl ČEZ opět na první příčce.
• Prezident Václav Klaus stále dumá, koho na konci listopadu jmenuje do sedmičlenné bankovní rady České národní banky. V ohrožení jsou Michaela Erbenová a Jan Frait, který se v sedmatřiceti letech stal profesorem ekonomie. Jestli to bude pro Klause plus, není vůbec jisté.
• Z neratovické Spolany opět unikl toxický plyn. Tentokrát šlo o vinylchlorid monomeru.
• Na český trh míří erotický koncern Beate Uhse z německého Flensburgu. Na frankfurtské burze kotovaná firma začne nabízet katalogy s erotickým zbožím a pomůckami.