Ropa kvůli konfliktu Íránu s USA dál zdražuje

Ekonomika
21. 6. 2019 19:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ceny ropy na světových trzích rozšiřují své čtvrteční zisky. Za celý týden by kvůli obavám z možného amerického vojenského útoku na Írán, který by narušil přepravu této suroviny Hormuzským průlivem, kudy se převáží asi pětina na světě vytěžené ropy, mohly přidat pět procent.

Severomořská ropa Brent si krátce před 15.30 SELČ připisovala 0,70 procenta na 64,90 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 0,14 procenta na na 57,15 dolaru za barel.

Íránští představitelé dnes informovali agenturu Reuters, že Teherán obdržel od prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa v noci prostřednictvím Ománu zprávu, že ​​americký útok na Írán přijde vzápětí.

Íránští představitelé v reakci uvedli, že jakýkoli útok by měl regionální a mezinárodní důsledky. Zdroje dodaly, že vedení Íránu vzkaz obdrželo, ale není nakloněno vyjednávání.

Zprávu, že Trump schválil vojenské útoky proti Íránu, ale na poslední chvíli je zrušil, přinesl list The New York Times.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/dpa/C3295 Uwe Zucchi

Další čtení

Francie vybrala na nové dani pro bohaté jen čtvrtinu plánovaného výnosu

Ekonomika
24. 1. 2026

Pražské letiště nabízí cestujícím digitální asistentku místo SMS notifikací

Ekonomika
23. 1. 2026
ilustrační fotografie

Cena stříbra poprvé překročila 100 USD za unci, zlato je blízko 5000 USD za unci

Ekonomika
23. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ