Předčasné volby do Poslanecké sněmovny přitáhly více sázkařů než volby v roce 2010, a lidé celkem prosázeli více než šestadvacet milionů korun.
Podle vyjádření tří předních tuzemských sázkových kanceláří, které dohromady ovládají drtivou většinu trhu, Češi utratili za své tipy zhruba 26 milionů korun. Je to ovšem asi polovina toho, co si vsadili na první přímou volbu prezidenta republiky.
Výhry nebyly nijak závratné, protože lidé sázeli především "na jistotu". "Nejvyšší vsazená částka byla 150 tisíc korun, ale s nízkými kurzy, takže sázející bral jen něco přes 200 tisíc korun," řekl mluvčí kanceláře Tipsport Jiří Hadrava.
Nejvíce peněz na sázkách vybrala společnost Fortuna, u které sázkaři utratili 13 milionů korun. "Nejvyšší sázka byla 1,255 milionu na to, že do sněmovny se dostane pět a více stran," uvedl mluvčí Petr Šrain. Sázkař však tuto částku vsadil s nízkým kurzem, takže vyhrál pouhých třináct tisíc korun. "Klobouk dolů, že někdo dokáže takovým způsobem zariskovat," glosoval výsledek Šrain.
Velkou smůlu pak měl jiný tipující u Fortuny, kde vsadil 221 tisíc na to, že komunisté získají více než 15 procent hlasů. Na tuto sázku vsadil s kurzem 1,7 ku jedné. Výsledek KSČM se pohyboval dlouho nad patnácti procenty, nakonec však po sečtení všech hlasů spadl na 14,91 procenta.
Podle zástupců jednotlivých sázkových kanceláří byli tipující úspěšnější než bookmakeři, takže kanceláře vyplatí více než bylo vsazeno.
Oproti předešlým parlamentním volbám však mají ty současné i své specifikum. V roce 2010 se nejvíce sázelo na to, kdo vyhraje. Nyní však byla od začátku jediným favoritem ČSSD, takže lidé sázeli nejvíce na to, zda se strany dostanou či nedostanou do sněmovny či jaké budou mít procentuální zisky.
"Nejvíce se sázelo na ANO 2011 (přes 40 procent ze všech přijatých sázek), z toho drtivá většina na to, že se strana do sněmovny dostane," říká například mluvčí Chance Markéta Světlíková.