Šéf americké banky Wachovia <span>dostal padáka</span>

Ekonomika
2. 6. 2008 14:12
Exšéf Wachovie Kennedy Thompson.
Exšéf Wachovie Kennedy Thompson.

Exšéf Wachovie Kennedy Thompson.Další šéf americké banky dostal padáka kvůli nezvládnutým investicím do hypoték. Z čela čtvrté největší banky USA odchází Kennedy Thompson. Zařadí se tak po bok Jamese Caynea z Bear Stearns, Charlese Prince ze Citigroup a Stana O´Neala z Merrlll Lynch, které rovněž smetla hypoteční krize.

Wachovia ztratila během hypoteční krize polovinu své tržní hodnoty kvůli hypotékám pro chudé americké domácnosti, které přestaly splácet dluhy. Banku bude nyní přechodně řídit Lanty Smith. Thompsona k rezignaci vyzvala správní rada.

Investice spojené s hypotečními úvěry pro pochybné dlužníky připravily největší světové banky o šílenou sumu 386 miliard dolarů. Akcie bank se kvůli tomu zřítily dolů a z čela finančních institucí se poroučeli dlouholetí šéfové.

Foto: archiv

Autor: - gal -

Další čtení

Těžba uhlí v Česku loni meziročně vzrostla o dvě procenta na 25,6 milionu tun

Ekonomika
24. 2. 2026

ČSOB Pojišťovna loni předepsala pojistné za rekordních 19 miliard korun

Ekonomika
24. 2. 2026

Warner Bros. Discovery zvažuje novou nabídku od Paramount Skydance

Ekonomika
24. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ