Šéf Microsoftu Nadella poprvé přijede do Prahy

Ekonomika
8. 2. 2017 17:21
Satya Nadella.
Satya Nadella.

Do Prahy poprvé přijede koncem března výkonný ředitel softwarového gigantu Microsoft Satya Nadella. Vystoupí na konferenci Digital Opportunities Transformation Summit (DOTS) ve Foru Karlín 28. března.

Tématem konference je, jak digitální technologie mění každodenní podnikání. "Jednoduše vzato, podniky nebudou jen používat digitální technologie, ale stanou se digitálními společnostmi," uvedl Nadella. Na akci vystoupí také chirurg Jan Pirk nebo známý futurista Gerd Leonhard.

Podle serveru Lupa.cz, který na informaci upozornil, Nadella bude mít v Praze i další program. V současné době ale ještě není pevně daný a vše se ladí. Ideálně by se měl setkat se zástupci partnerů, byznysu či politiky, ale firma ještě nechce podrobnosti komentovat.

Nadella se stal šéfem Microsoftu v roce 2014, když nahradil Steva Ballmera. Narodil se v Indii a v Microsoftu pracuje 22 let. Ve firmě působil v mnoha funkcích, zastával vysoké pozice v několika divizích, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy zastával vysokou funkci v divizi pro takzvané cloudové technologie. Před nástupem do Microsoftu pracoval pro konkurenční Sun Microsystems.

Microsoft je dodavatelem nejrozšířenějšího operačního systému pro počítače Windows a kancelářského balíku Office.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Laurent Gillieron

Další čtení

ilustrační foto

Věříte Stačilo!? Komunistický program by nás všechny zadlužil o stamiliardy

Ekonomika
17. 9. 2025

RegioJet pořídí od Škoda Group hybridní vlaky za devět miliard korun

Ekonomika
16. 9. 2025
ilustrační foto

Roboti nás už nahrazují všude. Jsou neúnavní a levní, firmám se vyplatí

Ekonomika
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ