Slavné Harleye mají problémy s brzdami. Stroje musí na kontrolu

Ekonomika
9. 2. 2018 06:25
Harley-Davidson.
Harley-Davidson.

Americká společnost Harley-Davidson svolává do servisů zhruba čtvrt milionu motocyklů kvůli problému s brzdami. Opatření se týká především Spojených států, kde zahrnuje kolem 175 tisíc motorek. Informuje o tom server CNN.

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) uvedl, že na vnitřních částech brzdového systému svolávaných motocyklů se mohou vytvářet usazeniny v případě, že majitelé nedodržují doporučení měnit brzdovou kapalinu každé dva roky. Podle úřadu se v takovém případě "snižuje schopnost brzdit a roste nebezpečí nehody".

Úřad v souvislosti s tímto problémem obdržel 43 stížností, které zahrnovaly zprávy o třech nehodách a dvou zraněních. Svolávání zahrnuje modely Touring, CVO Touring a VRSC vybavené protiblokovacím brzdným systémem, píše CNN.

Společnost Harley-Davidson koncem ledna oznámila, že její prodej se loni snížil o téměř osm procent na šestileté minimum 241 498 motocyklů. V letošním roce firma navíc očekává další pokles, rozhodla se proto uzavřít svou továrnu v Missouri.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Keith Srakocic

Další čtení

Akcionáři ruské Sberbank schválili výplatu rekordní dividendy

Ekonomika
30. 6. 2025

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ