Aerolinkám easyJet se daří. Vyšší zisk a vyšší dividenda

Ekonomika
18. 11. 2014 11:08
Airbus společnosti easyJet.
Airbus společnosti easyJet.

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet zvýšila celoroční hrubý zisk o 21,5 procenta na 581 milionů liber (přes 20 miliard korun). Firma zároveň uvedla, že o více než třetinu zvýší dividendu. Ve finančním roce do konce září easyJet přepravil 64,8 milionu cestujících, což představuje nárůst o sedm procent.

"Společnost easyJet úspěšně provádí strategii, kdy zákazníkům nabízí levné letenky do skvělých destinací. Znamená to, že easyJet má dobré podmínky k dosažení udržitelných výnosů a růstu pro akcionáře," poznamenal podnik.

Zisk nepatrně překonal firemní prognózou, která výsledek odhadovala na 575 až 580 milionů liber. Firma se rozhodla zvýšit dividendu o 35,5 procenta na 45,4 pence na akcii.

Společnost rovněž upozornila, že pokles cen ropy by jí měl v příštích šesti měsících snížit náklady až o 22 milionů liber. Firma nicméně čelí zostřené konkurenci ze strany tradičních leteckých přepravců, jako jsou Air France-KLM a Lufthansa, kteří teď rozšiřují aktivity v nízkonákladovém sektoru.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , PA/Gareth Fuller

Další čtení

Výrobce autobusů Iveco vloni zvýšil zisk o 859 milionů korun

Ekonomika
8. 7. 2025

Savencia uzavře mlékárnu v Hodoníně, sýr Apetito bude vyrábět v Německu

Ekonomika
8. 7. 2025

Průmysl i stavby v květnu zrychlily růst, zahraniční obchod v přebytku

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 7. 2025 21:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ