Bělobrádek otevřel technologické centrum v New Yorku

Ekonomika
26. 9. 2015 10:15
Vicepremiér Pavel Bělobrádek.
Vicepremiér Pavel Bělobrádek.

V rámci pětidenní návštěvy USA otevřel místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pátek v New Yorku technologické centrum českého výrobce optiky. Zúčastnil se také zahájení summitu Organizace spojených národů o udržitelném rozvoji po roce 2015.

Technologické centrum MeoHub přerovské společnosti Meopta vzniklo za účelem podpory expanze českých firem na americký trh. Kromě majitelů firmy má projekt centra podporu také Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Od konce září tu budou působit čtyři české firmy.

V sobotu český vicepremiér vystoupí se svým příspěvkem na summitu OSN o udržitelném rozvoji, na němž v pátek svůj projev přednesl také papež František.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

americké ministerstvo obchodu

Růst ekonomiky USA v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady

Ekonomika
25. 6. 2026

Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům, uvedla EK

Ekonomika
25. 6. 2026

Cena zlata se poprvé od loňského listopadu propadla pod 4000 USD za unci

Ekonomika
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ