<span>Buffett:</span> Nesázejte proti Americe

Ekonomika
19. 1. 2009 11:49
Warren Buffett
Warren Buffett

Warren BuffettInvestor a miliardář z Omahy Warren Buffett ve svém nedělním interview pro NBC prohlásil, že Spojené státy si procházejí "ekonomickým Pearl Harborem". Zároveň řekl, že ačkoli je současná situace velmi bolestivá, není tak špatná jako za druhé světové války nebo velké hospodářské deprese. Uvedl to dnes server www.usatoday.com.  

Podle Buffetta jsou Američané "zacykleni" ve strachu, který je odrazuje od výdajů na spotřebu a investice. Nedostatek těchto útrat pak vede k dalším obavám. Přesto je investor přesvědčen, že americká ekonomika je na cestě k oživení.

Důvěru vyjádřil především nastupujícímu prezidentu Obamovi, u něhož působí jako jeden z ekonomických poradců. "Nemohli byste to dát na starost nikomu lepšímu," prohlásil Buffett o Obamovi, který již zítra usedne na prezidentské křeslo v Bílém domě.

Jak dlouho ještě krize potrvá, nechtěl miliardář předpovídat. "Nikdy se nevyplatilo sázet proti Americe. Zvládneme to, ať už je průběh jakkoli nepřívětivý," uzavřel Buffett optimisticky.

Foto: archiv Týdne

Autor: -bar-

Další čtení

Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí

Ekonomika
12. 12. 2025

Česko má první dvouhvězdičkovou michelin restauraci a osm s hvězdou

Ekonomika
Aktualizováno: 12. 12. 2025 01:05
ilustrační foto

Žijeme si průměrně ze všech států EU. A je nám mírně lépe než dřív

Ekonomika
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV