Spotřebitelské ceny v eurozóně rostou nejrychleji téměř za poslední dva roky. V září meziroční míra inflace zrychlila na 1,8 procenta ze srpnových 1,6 procenta. V celé Evropské unii tempo růstu cen zrychlilo na 2,2 procenta ze srpnových 2,0 procenta.
Meziměsíční míra inflace činila v zemích platících evropskou jednotnou měnou i v celé evropské sedmadvacítce 0,2 procenta.
Za rychlejším růstem cen ve srovnání se stejným obdobím loňského roku v eurozóně stojí především zdražení dopravy (4,1 procenta), alkoholu a tabáku (3,2 procenta) a bydlení (2,9 procenta). Zlevnily naopak ceny dovolených i kultury (-0,2 procenta) a jen velmi mírně rostly ceny za oblečení (0,2 procenta).
V meziměsíčním srovnání naopak ceny oblečení (6,5 procenta) rostly nejvíce spolu s výdaji za vzdělání (0,6 procenta) a bydlení (0,4 procenta). Inflace se pro změnu propadla u dovolených (-1,3 procenta), hotelů a restaurantů (-1,2 procenta) a dopravy (-0,4 procenta).
S nejvyšším růstem spotřebitelských cen se v září muselo potýkat Rumunsko (7,7 procenta), Řecko (5,7 procenta) a Estonsko (3,8 procenta). Nejnižší růst cen, či dokonce propad cen vykázaly Irsko (-1,0 procenta), Lotyšsko (0,3 procenta) a Slovensko (1,1 procenta). V Česku meziroční míra inflace v září zrychlila na 1,8 procenta ze srpnových 1,5 procenta.