"Cenzor" Facebook. Firma se chce bránit před ruským vlivem

Ekonomika
3. 10. 2017 09:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Americká internetová společnost Facebook přijme tisícovku nových zaměstnanců, kteří budou kontrolovat, zda reklama na této síti splňuje stanovená pravidla. Opatření má pomoci zabránit Rusku a dalším zemím ve využívání sítě k vměšování se do voleb v jiných státech.

Společnost Facebook se minulý měsíc dohodla, že předá vyšetřovatelům amerického Kongresu tři tisícovky inzerátů, které si na této sociální síti objednali Rusové ve snaze ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.

Firma uvedla, že kromě přijetí nových zaměstnanců zvýší investice do softwaru pro automatickou kontrolu reklamy. "Přezkoumávání inzerátů nezahrnuje pouze zhodnocení jejich obsahu, ale také kontextu, ve kterém je reklama kupována, a cílové skupiny," upozornila.

Facebook na konci loňského roku zaměstnával zhruba 17 tisíc lidí. Firma již v květnu uvedla, že přijme tři tisíce nových pracovníků, aby monitorovali a odstraňovali závadný obsah na její sociální síti, například videa ukazující vraždy či sebevraždy a další násilné činy.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , Horázný Josef

Další čtení

Tunel Blanka slouží již deset let, na zklidnění dopravy Praha stále čeká

Ekonomika
18. 9. 2025

Křetínského EPH v pololetí stoupl zisk na 51 miliard Kč, přispěla nová akvizice

Ekonomika
18. 9. 2025

Eurostat: Inflace v EU v srpnu zůstala na 2,4 procenta, v ČR je osmá nejnižší

Ekonomika
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ