Coca-Cola v USA posiluje pozici na úkor PepsiCo

Ekonomika
21. 3. 2011 08:00
Coca-Cola loni posílila na americkém trhu svoji pozici.
Coca-Cola loni posílila na americkém trhu svoji pozici.

Společnost Coca-Cola, jež je největším světovým výrobcem nealkoholických nápojů, posílila svou pozici na domácím, americkém trhu. A to na úkor svého hlavního rivala, kterým je společnost PepsiCo.

Podle aktuálního žebříčku, jejž zveřejnila společnost Beverage Digest, vyrábí Coca-Cola dvě nejoblíbenější limonády na americkém trhu. Za nápojem pod názvem Coke, kterému patřilo v loňském roce 17 procent amerického trhu a prodalo se jej téměř 4 miliardy balení, se totiž nově objevil produkt Diet Coke, jenž po dlouhých letech odstavil z druhého místa Pepsi-Colu, kterou vyrábí hlavní konkurent Coca-Coly.

Coca-Cole patřil v loňském 42procentní podíl na americkém trhu, zvýšil se tedy o desetinu procentního bodu, naopak PepsiCo poklesla o 0,6 procentního bodu a držela podíl 29,3 procenta.

V loňském roce se prodej sycených nealkoholických nápojů v USA snížil o půl procenta a činil 9,364 miliardy přepravek. Vedle Coca-Coly a Pepsi je třetím největším hráčem na trhu společnost DPS, která vyrábí nápoje Dr. Pepper a Diet Dr. Pepper.

Autor: Jiří ŠtefekFoto: ČTK/AP

Další čtení

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték i v prosinci zůstala na 4,91 procenta

Ekonomika
9. 12. 2025

Praha převede 600 milionů korun Kongresovému centru na stavbu nové haly

Ekonomika
9. 12. 2025

Nezaměstnanost v listopadu stagnovala na 4,6 procenta, podle analytiků poroste

Ekonomika
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV