Facebook se spřáhne s Hollywoodem. Natočí spolu seriály

Ekonomika
26. 6. 2017 20:25
Bude točit Facebook vlastní seriály? Jaké budou?
Bude točit Facebook vlastní seriály? Jaké budou?

Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení vlastních pořadů televizního typu. Epizoda má stát až tři miliony dolarů (70,5 milionu Kč), cílovou skupinou jsou mladí lidé mezi 13 a 34 lety. Informoval o tom list The Wall Street Journal.

Připravuje se seriálové drama "Strangers" (Cizinci) a herní show. Jednotlivé díly společnost odvysílá postupně, nedá je k dispozici všechny najednou jako to dělají firmy Netflix a Amazon. Výrobu vlastních seriálů zahájila minulý týden i firma Apple.

Jde o další krok v dlouhodobém vývoji služby, která původně umožňovala vysokoškolákům prohlížet si vzájemně obrázky. Na letošní dubnové výroční konferenci oznámil generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg, že se společnost hodlá nově zaměřit také na technologii známou jako rozšířená realita.

Nová aplikace pro mobilní telefony umožní uživatelům například vytvořit trojrozměrné scény z dvojrozměrné fotografie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Dave Thompson

Další čtení

Wartburg 311 patřil k nejelegantnějším vozům východní provenience

Ekonomika
3. 1. 2026

Elektronika by letos kvůli vyšším cenám pamětí RAM mohla zdražit

Ekonomika
3. 1. 2026

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,8 procenta

Ekonomika
2. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV