IKEA hodlá otevřít svůj první obchodní dům na Novém Zélandu

Ekonomika
12. 1. 2019 11:42
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Švédský nábytkářský gigant IKEA hodlá v příštích letech otevřít svůj první obchodní dům na Novém Zélandu. Stát bude u Aucklandu, nejdříve chce firma ale otevřít několik malých obchodů, takzvaných pop-up studií, aby zákazníkům představila svůj sortiment.

Plány švédské společnosti se na jedné straně setkaly s vřelým přijetím, neboť Novozélanďany trápí vysoké ceny a omezený výběr nábytku. Jiní se ale obávají, že IKEA by mohla znamenat zánik některých domácích výrobců a obchodníků.

IKEA uvedla, že místo, velikost obchodního domu a datum otevření dosud nejsou stanoveny. Jisté ale je, že v něm bude restaurace se slavnými švédskými masovými kuličkami. Zaměstnání v obchodu najde několik set osob a v nabídce v kamenné prodejně i e-shopu má být na sedm tisíc výrobků, napsala agentura AP.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/mastrminda

Další čtení

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Majetkový úřad prodal bývalé sídlo ÚSTR v Praze na Žižkově za 387 milionů korun

Ekonomika
3. 7. 2025
ilustrační foto

Cestování je hit. Do patnácti let se ztrojnásobí, říká průzkum

Ekonomika
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ