Jednička na trhu on-line sázení chce koupit rivala

Ekonomika
8. 3. 2007 16:22
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoSpolečnost Bwin, vedoucí poskytovatel on-line sázení v Evropě, zahájila předběžná jednání s hlavní konkurenční firmou Sportingbet s cílem získat všechny její akcie. Spojením by tak vznikl dominantní hráč na evropském trhu internetového sázení. Ve čtvrtek to oznámil mediální zástupce Bwin Ondřej Schmidt. 

O této informaci se v minulých dnech hodně spekulovalo, ceny akcií Bwin i Sportingbet proto na burzách výrazně rostly. 

Skupina Bwin má přes deset milionů registrovaných zákazníků a působí na více než 20 trzích. Akcie Bwin se obchodují na vídeňské burze. Jak Bwin, tak i britská firma Sportingbet, číslo dvě na evropském trhu, nabízejí služby i v českém jazyce. Podle ministerstva financí jsou služby těchto provozovatelů v tuzemsku nelegální. 

Firma Sportingbet koncem loňského roku prodala své operace v USA za jeden dolar společnosti Jazette Enterprises, jejíž sídlo je na ostrově Antigua. Společnost se k tomuto kroku uchýlila po zákazu provozu internetového sázení v USA.

Foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Evropská centrální banka

Eurostat: Inflace v EU v září vzrostla na 2,6 procenta, v ČR naopak klesla

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 10. 2025 00:10

Český státní dluh ve třetím čtvrtletí vzrostl na rekordních 3,518 bilionu

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 10. 2025 00:09
ilustrační foto

Firma, která pozdě dodala armádě kuchyně za 65 milionů, je v insolvenci

Ekonomika
Aktualizováno: 15. 10. 2025 15:25

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ