Kuriózní nabídky práce Britům: sběr <span>klokaních výkalů</span>

Ekonomika
10. 8. 2010 17:21
Kuriózní nabídky práce Britům: sběr klokaních výkalů.
Kuriózní nabídky práce Britům: sběr klokaních výkalů.

Kuriózní nabídky práce Britům: sběr klokaních výkalů.Ochutnávač piv, lovec medvídků koala a sběrač klokaních výkalů jsou mezi nabídkami zaměstnání, které mladým Britům předložil australský stát Jižní Austrálie. Inzerenti se zaměřili zvlášť na jihovýchodní Anglii, kde jim průzkum zahrnující dva tisíce lidí ukázal, že je to oblast Velké Británie, kde se lidé nudí v práci nejvíc.

Mezi další nabídky nezvyklých zaměstnání patří třeba odborník na analýzu osobnosti žraloků, dekoratér útulků pro tučňáky a sudí do soutěže o nejkrásnější dívku pláže. Australané nabízejí místa, která zajišťují "dokonalou rovnováhu mezi prací a dovolenou", práci uprostřed přírody v oblastech, které patří k nejkrásnějším na světě, a navíc práci, která "je ve zřetelném kontrastu k dlouhým dnům stráveným v kanceláři ve Velké Británii".

ČTĚTE TAKÉ: Sledování pornografie v pracovní době už není tak snadné

Pracovní místa jsou nabízena na rok lidem ve věku 18 až 30 let, zvlášť těm, kteří si po ukončení vysoké školy dopřávají rok volno, během něhož většinou cestují. "Cestovatelé, kteří chtějí pracovat, mají na výběr - buď jít po vyšlapaných cestách, nebo dělat něco, co není možné dělat nikde jinde, a prožít zkušenost, o níž budou později vyprávět vnoučatům," řekl agent Jižní Austrálie v Londýně Bill Muirhead.

Foto: Jan Zátorský

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ