Lufthansa hodlá dál expandovat, chce <span>Brussels Airlines</span>

Ekonomika
29. 8. 2008 09:34
Německé aerolinky Lufthansa se vydaly na nákupní tažení
Německé aerolinky Lufthansa se vydaly na nákupní tažení

Německé aerolinky Lufthansa se vydaly na nákupní taženíNěmecké aerolinky Lufthansa jednají o koupi podílu 45 procent v letecké společnosti Brussels Airlines za 65 milionů eur (1,6 miliardy korun). Součástí dohody by měla být i opce na odkup celé společnosti. Lufthansa je rovněž favoritem na získání velkého podílu v rakouských Austrian Airlines.

Majitelem bruselských aerolinek je firma SN Airholding. Brussels Airlines provozují lety z belgického hlavního města do Evropy a Afriky. Zatím nejsou členem žádné letecké aliance.   

Lufthansa již vlastní Swiss International Airlines. Aerolinky dodaly, že jednání stále nejsou u konce a případnou investici bude muset schválit dozorčí rada obou firem, akcionáři belgické společnosti a antimonopolní úřady.   

Brussels Airlines zahájily provoz v loňském roce. Vznikly spojením nízkonákladových aerolinek Virgin Express a aerolinek SN Brussels Airlines,nástupce bývalé belgické společnosti Sabena, která zkrachovala v roce 2001.

Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o haléře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Sklizeň jablek bude nadprůměrná. Pomohly deště, loni ji naopak zničil mráz

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 11:54

Tunel Blanka slouží už deset let. Na zklidnění dopravy ale Praha stále čeká

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 10:36

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ