McDonald´s boduje. Zvýšil zisk a přilákal nové zákazníky

Ekonomika
26. 7. 2018 19:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Největší světový řetězec restaurací s rychlým občerstvením, americký McDonald's, ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o sedm procent na 1,5 miliardy dolarů (téměř 33 miliard korun). Podnik to uvedl ve svém sdělení. Nové zákazníky se mu díky modernizovaným pobočkám a mimořádným nabídkám podařilo přilákat především mimo území Spojených států.

Odbyt v restauracích otevřených déle než 13 měsíců se celosvětově zvýšil o čtyři procenta, a překonal tak odhady analytiků. Na domácím americkém trhu, kde společnost čelí větší konkurenci, byl růst skromnější a činil jen 2,6 procenta.

Tržby se nicméně v porovnání s předchozím obdobím roku snížily o 12 procent na 5,4 miliardy dolarů (118,6 miliardy korun). Díky strategii, kdy množství poboček provozují franšízanti, ale podnik vydělává na licenčních poplatcích a snižuje si podnikatelské riziko.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Gene J. Puskar

Další čtení

ilustrační foto

Ropa i plyn zdražují. Trump chce chránit klíčový Hormuzský průliv

Ekonomika
3. 3. 2026
ilustrační foto

Česku se daří. Ekonomika loni stoupla víc, než se čekalo. Roste i zaměstnanost

Ekonomika
Aktualizováno: 3. 3. 2026 10:15

ČNB loni zadržela 1682 padělaných a pozměněných peněz, nejméně od roku 2020

Ekonomika
3. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ