McDonald's musí odškodnit obézního Brazilce

Ekonomika
29. 10. 2010 12:42
McDonald's musí odškodnit Brazilce, jenž měl ztloustnout z pokrmů řetězce.
McDonald's musí odškodnit Brazilce, jenž měl ztloustnout z pokrmů řetězce.

Společnost McDonald's má zaplatit manažerovi jedné ze svých brazilských odboček odškodnění ve výši 17 500 dolarů (asi 310 tisíc korun) za to, že během desetileté práce přibral téměř 30 kilogramů. Tento týden o tom rozhodl brazilský soud.

Jak napsala agentura AP, dvaatřicetiletý muž se prý cítil nucen denně ochutnat vzorek jídla, aby se ujistil, že je jeho kvalita dostatečná. Společnost podle něj navíc nabízí zaměstnancům obědy zdarma, což přidalo další kalorie k jeho dennímu příjmu.

Společnost McDonald's se ještě proti rozsudku může odvolat a její brazilští zástupci už potvrdili, že další právní kroky zvažují. Jedním z argumentů proti rozsudku podle nich je to, že McDonald's nabízí i zdravější varianty jídla, které si zaměstnanci mohou zvolit.

Autor: ČTK Foto: Tomáš Nosil

Další čtení

Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí

Ekonomika
12. 12. 2025

Česko má první dvouhvězdičkovou michelin restauraci a osm s hvězdou

Ekonomika
Aktualizováno: 12. 12. 2025 01:05
ilustrační foto

Žijeme si průměrně ze všech států EU. A je nám mírně lépe než dřív

Ekonomika
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV