Mezinárodní měnový fond Řecku pomůže, pokud poprosí

Ekonomika
6. 7. 2015 18:31
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Mezinárodní měnový fond (MMF) pozorně sleduje vývoj situace v silně zadluženém Řecku a je připraven této zemi poskytnout pomoc, pokud o to bude požádán. Uvedla to šéfka MMF Christine Lagardeová.

Řekové v nedělním referendu odmítli podmínky věřitelů pro uvolnění další finanční pomoci. Atény nyní chtějí se zástupci eurozóny znovu jednat o přísunu peněz a odpisu dluhů, aby odvrátily hrozící bankrot, ale jejich evropští partneři se k úspěchu vyjednávání stavějí spíše skepticky.

"MMF zaznamenal nedělní referendum konané v Řecku," uvedla Lagardeová. "Situaci pozorně sledujeme a jsme připraveni Řecku pomoci, pokud o to budeme požádáni," dodala.
Řecké banky jsou od minulého pondělí zavřené poté, co jim Evropská centrální banka (ECB) odmítla zvýšit objem programu nouzového financování. Představitelé ECB by v pondělí měli o tomto programu jednat. V úterý se kvůli Řecku sejdou ministři financí eurozóny.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papírnám Brno se ani loni nepodařilo dostat ze ztrátového hospodaření

Ekonomika
15. 7. 2025
Budvaru se zvýší cena v USA, čeká pokles poptávky. Ale hlavní trhy má jinde.

Americká cla zvýší cenu Budvaru v USA. Čeká se pokles poptávky

Ekonomika
15. 7. 2025

Bavlna – co ovlivňuje její ceny na burzách?

Ekonomika
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ