Muž a běloch? Ve vedení jste ohrožený druh, tvrdí šéf Tesca

Ekonomika
12. 3. 2017 09:51
Logo britského řetězce Tesco.
Logo britského řetězce Tesco.

Bělošští muži na vedoucích místech se stávají ohroženým druhem, protože firmy stále častěji upřednostňují ženy a příslušníky etnických menšin. Prohlásil to podle serveru BBC předseda správní rady britského řetězce Tesco John Allan na obchodní konferenci. Později však svá slova označil za žert.

"Po tisíc let zaujímali všechna tato místa muži. Nyní se kyvadlo velmi výrazně zhouplo opačným směrem," řekl Allan na konferenci. "Pokud jste muž a běloch, jste ohrožený druh a musíte pracovat dvakrát tvrději," dodal. Později uvedl, že svou poznámku nemyslel vážně.

"Hovořil jsem ke skupině začínajících členů správních rad, mezi nimiž byla řada žen, a chtěl jsem je nějak povzbudit, proto jsem v řeči použil barvitý obrat," řekl listu Guardian. "Měl to být humor, trocha nadsázky," dodal. Chtěl prý svými slovy vyjádřit, že nyní je ta správná doba pro ženy a příslušníky etnických menšin, kteří se chtějí v podnikatelském sektoru prosadit.

Allan se rovněž označil za velkého zastánce větší pestrosti ve vedení podniků a litoval, že jeho výroky vzbudily opačný dojem. Agentura Reuters nicméně upozornila, že ve dvanáctičlenné radě společnosti Tesco jsou pouze tři ženy a že všichni členové rady jsou běloši.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/Nick Ansell

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ