Nabídka Microsoftu za Yahoo <span>je nesmyslná</span>

Ekonomika
18. 2. 2008 14:20
Microsoft chce zhltnout Yahoo, aby konkuroval firmě Google.
Microsoft chce zhltnout Yahoo, aby konkuroval firmě Google.

Microsoft chce zhltnout Yahoo, aby konkuroval firmě Google.Respektovaný investiční manažer Joe Rosenberg ze společnosti Loews tvrdí, že Microsoft nabízí za internetový portál Yahoo příliš vysokou částku. Od podání nabídky už ostatně cena akcií Microsoftu klesla o více než deset procent. Hodnota firmy tak klesla o 42 miliard dolarů, což je stejná suma, jakou Microsoft nabízí za světovou dvojku mezi vyhledávači.

Trh má podle Rosenberga stejný pohled na věc jako on. "Nemá to prostě smysl. Ještě směšnější by bylo, kdyby Microsoft nabídku zvýšil," prohlásil v rozhovoru pro investorský magazín Barron´s Rosenberg. "Vůbec nejlepší by bylo, kdyby nabídku stáhl," dodal.

Podle něj jde o špatné rozhodnutí výkonného ředitele Microsoftu Steva Ballmera. "Na Ballmera to vrhá špatná světlo, že je ochoten nabídnout tak směšnou částku za Yahoo," sdělil Rosenberg.

Microsoft chce získat Yahoo, aby konkuroval světovému lídru - firmě Google - na internetu.

Foto: AP

Další čtení

houfnice Caesar

Zbrojovka Excalibur Army měla loni rekordní tržby 83 miliardy Kč a zisk 12,5 miliardy Kč

Ekonomika
15. 8. 2026
mezinárodní letiště Inčchon

Jihokorejské letiště Inčchon se poprvé stalo nejrušnějším na světě

Ekonomika
15. 8. 2026

ČNB dala ČSOB sankci 30 milonů Kč za nedostatky v prevenci praní špinavých peněz

Ekonomika
14. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ